Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy "viselkedhet" az a...

Hogy "viselkedhet" az a személy aki öngyilkosságra készül??

Figyelt kérdés
2023. júl. 27. 06:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy. Erre semmiféle szabály nincs, van, aki elötte feltünöen depresszív, van, aki feltünöen jókedvü (mert elkeseredett), elégedettnek tünik (mert megtalalta a kiutatat) meg ezen kívül bármi.
2023. júl. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gyulusss ***** válasza:
17%
Nem beszél róla. Ha fenyegetőzik,hogy megteszi,akkor valószínű, csak segélykiàltàs.
2023. júl. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es: ez tévedés, rengetegen beszélnek róla, és "mégis" öngyilkos lesz!

Sok embert meg lehetne menteni, ha az ilyen téves elképzeléseket nem terjetesztenék nem hozzáértö emberek!

2023. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Altalanossagban az alábbi jelekrol lehet felosmerni:

Szomorú, rosszkedvű az idő túlnyomó részében

Hirtelen, váratlan nyugodtság annak ellenére, hogy előtte való időszakban szinte mindig feszült, ideges volt

Visszahuzodo lesz

Változást veszel észre a vislekedeseben, megjelenésében, alvas ritmusában

Veszélyes, önkarosito viselkedés

A közelmúltban nagy trauma érte

Kilátástalannak látja a helyzetét

Előkészületeket tesz

2023. júl. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Nincs rá általános szabály, ahogy az első válaszoló is írta. Az pedig tévhit, hogy aki beszél róla, az nem teszi meg.


Amik figyelemfelhívó jelek lehetnek, hogy pl. eltávolodik a barátoktól, ismerősöktől, befelé fordul, nem keresi mások társaságát. Sokat beszél a halálról, az elmúlásról és/vagy arra utaló jeleket tesz (pl. olyan dalszövegeket, idézeteket, verseket oszt meg), amik arról árulkodnak, hogy nem bírja tovább, nincs értelme élnie, nem lát kiutat, mindenkinek jobb lenne, ha nem lenne stb. Impulzívan, vakmerően viselkedik, "mintha nem lenne holnap". Közvetlenül a cselekmény előtt nyugodt, felszabadult hangulata lesz (ez arról árulkodik, hogy meghozta a döntését és ebbe belenyugodott). Ekkor már az is előfordulhat, hogy búcsúzkodik, elrendezi a dolgait, lezárja az ügyeit.

2023. júl. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha tényleg készül rá akkor arról nem fogsz tudni
2023. júl. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem sem fog beszélni erről, mert fél, hogy lebeszélik.....


Nagyon sajnálom, akik megteszik, biztos rengeteget szenvedtek már az életben.

2023. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek mindenkire érvényes, tényszerű jelek.

Pl. Valaki eltávolodik minden ismerősétől és bezárkózik. Más ponthogy nyit, megbeszél korábbi sérelmeket, bocsánatot kér dolgokért, stb., azaz "lezárja" a kapcsolatait.

2023. júl. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

Én egyszer próbálkoztam már vele és senki se sejtette.

Mindig vidám, harsány csávó voltam, a társaság középpontja, igazi életvidám korhely. De az csak egy maszk. Robin Williams is ilyen volt.

2023. júl. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs rá általános szabály. Én most nagyon mélyen vagyok lelkileg, úgyhogy titkon arra készülök. Nálam most az van, hogy figyelmet próbálok elterelni inkább, úgy teszek, mintha még nagy terveim lennének az életben, közben meg már semmi nem érdekel. Nincs étvágyam, szótlan vagyok, szorongok, az eddig rutinszerűen megcsinált dolgok is egyre nehezebben mennek. Nem szóltam róla senkinek és nem is fogok. Amúgy alapvetően humoros vagyok a depresszióm/borderline-om ellenére, de mostmár egyre ritkábban van kedvem poénkodni.
2023. aug. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!