Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondria válthat ki...

Hipochondria válthat ki pánikbetegséget?

Figyelt kérdés

2023. júl. 29. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, eleg sok minden.
2023. júl. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség sokmindentől előjöhet. Bántalmazó kapcsolat hatására, ha túl sok a stressz, stb., hipochindriától is. Mivel , ha pl beképzelsz magadnak valamilyen betegséget, mert pl olyan közegben voltál, iskola, munkahely, ahol kiközösítettek, bántottak, akkor az kihat a lelkivilágára is az illetőnek. És elöjöhet.
2023. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. júl. 29. 23:13
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.


Pl: beképzeled, hogy van egy vérrög a lábadban, ezért nem mersz kimozdulni. Aztán kicsit bedobog a szived a stressz miatt, amit köré építesz utána elkap egy pánikroham, hogy most van épp strokeod.


Bocsi, hogy úgy fogalmaztam meg, hogy te kapsz. Szóval az illető aki ilyen hülyeséget képzel el, csak nincs kedvem már újragépelni.


Nem kívánok senkinek semmi rosszat.


Szóval lehet mélyre süllyedni hypoban is.

2023. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Úgy kezdődött az egész pánikbetegségem, hogy egyszer elfogott egy pánikszerű erős félelem. Később utána olvastam és felmerült bennem, hogy pánikroham volt és elkezdtem félni egy újabb rohamtól. Odáig kötöttem ki, hogy heti szinten többször is kaptam pánikrohamokat.

Már hónapok óta nem volt rendes rohamom, mert megtanultam kezelni, viszont el kezdtem gondolkodni az utóbbi időkben, hogy vajon mi válthatta ki.

Hypochondriában se vagyok biztos, annyit tudni kell rólam, hogy irtózom a betegségektől, hajlamos vagyok dolgokat beképzelni magamnak, még ha tudom is a lelkem mélyén, hogy irracionálisak, viszont a gyógyszerekkel szemben nagyon szkeptikus vagyok. Nem tudom biztosan, hogy ez hypochondria e.

2023. júl. 31. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!