Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig a halál körül forognak...

Mindig a halál körül forognak a gondolataim?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 22 éves pánikbeteg, valószinűleg hipochonder vagyok. Két éve kezdődött nálam a pánikbetegség, ezt követően minden apró tünetem után a legrosszabbakra gondoltam, rák, aids, trombózis stb. Ezek néha előjönnek, pár hétig vagy hónapig húzódnak majd megnyugszom egy kicsit és találok magamon valami új tünetet ami újra aggodalamra ad okot. Ezalatt a két év alatt voltam különböző vérvételeken, tüdőszűrőn, ekgt is csináltak de összeségében nem volt gond. Azonban mindig előjött a halál gondolata, két év eltelése után is ha pl (babonás vagyok) meghallok egy este vonyító kutyát egyből arra gondolok, hogy vajon azért vonyít mert megérezte, hogy a közelben valaki (én) nemsokára meghal, sőt azon is rágódom, hogy azért gondolok e ennyit a halálra mert valóban közel van e a vég? Ugye sokan "megérzik" és teljesen megőrjít ennek a gondolata. Régebben jártam pszichológushoz és kineziológushoz is de akkoriban nem voltak ilyen gondjaim. Szerintetek otthon, meditációval vagy esetleg más módszerrel lehet ezen segíteni?

2022. márc. 7. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolsz ennyit a halálra, mert pánikbeteg és hipochonder vagy. Menj pszichológushoz, a meditáció és hasonló gyakorlatok ezen az égvilágon semmit sem segítenek.
2022. márc. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, felkeresek egy szakembert! Akkor ez az ilyen jellegű betegeknél úgymond normális? Szinte minden órában megfordul a fejemben egy halállal kapcsolatos gondolat.
2022. márc. 7. 17:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az általad leírt tünetek a hipochondria ismérvei!

Érdemes pszichoterapeuta segítségét kérni illetve én bíztatlak az agykontrollos relaxáció elsajátítására kiegészítésként.

You tube: Domján László: Agykontroll relaxáció alapgyakorlat,sziget,101 pozitív állítás...

Ha egyesülni tudsz vele és tetszik,nagy segítségedre mentőövként fog hatni!

2022. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2# Igen, "normális". A pánikbetegségnek is különböző fokozatai vannak, van amikor gyakoriak a halállal kapcsolatos gondolatok. A hipochondria pedig automatikusan vonja maga után a különböző testi tünetek felfedezését, és a hozzá kapcsolódó "mi van, ha ez rák, meg fogok halni" típusú gondolatokat. (1#)
2022. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!