Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utazástól való félelmet hogy...

Utazástól való félelmet hogy küzdjem le/ kezeljem? Néhány nap múlva utazunk és félek, egyáltalán nem várom a “nyaralást”..számomra ez nem az. Azon túl hogy szakember segítsége kell, néhány nap múlva akkor is utaznom kell és szembe kell nézzek vele.

Figyelt kérdés
Utazáskor pánik roham tör rám, de ha megérkezek is, utána picit jobb, de az otthontól való félelem rettegéssel tölt el és bepánikolok, össze-vissza ver a szívem stb.. ráadásul mivel ez most nyaralás ott is kell aludni. Utálom az egészet, nekem ez egyáltalán nem kikapcsolódás, alig várom hogy újra munkába mehessek..

2023. júl. 30. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
De mitől félsz pontosan?
2023. júl. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazából mindegyiknél attól, hogyha baj történik, hogyan, kitől tud az ember segítséget kérni például.

Próbáltam magam azzal nyugtatni, hogy ott is ugyanúgy élnek emberek, akiknek ugyanúgy bármikor lehet nehézségük, de valahogy ez is kevés.

Valószínűleg amiatt, mert volt autóbalesetünk akkori párommal és sajnos rá nem a megfelelő módon számíthattam, illetve külföldön is voltam már rosszul.

Jelenleg pedig van olyan betegségem, ami miatt rendszeresen gyógyszert szedek, infúziót is kaptam rá stb.

2023. júl. 30. 22:19
 3/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha valahova el is mentem, alig vártam hogy haza induljak/ induljunk és vártam hogy egyre közelebb legyek az otthonomhoz.
2023. júl. 30. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Indulás előtt igyál meg egy valerianás teát vagy tablettába is kapható, vagy más nyugtató hatású gyógynövényt válassz. Én beveszek egy fél daedalont, igaz nem pont erre van, de úgy megnyugtat hogy csak na. Hosszabb távon viszont magát a szorongásos állapotot kéne uralni és legyőzni, elterelni a gondolatot. Arra gondolni, hogy szép emlékeket szerzel új helyeket ismersz meg, élményekkel gazdagodsz az út során, a trauma feldolgozásához pedig segítséget kérni, hogy továbbléphess.
2023. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Én is gondoltam valami gyógynövényes nyugtató hatású dologra.

És ha napközben tör rám?

Próbáljam meg elterelni a gondolataim ?

2023. júl. 31. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen próbáld meg. Én is szoktam pánikolni, tömegben, emberek között, pl színházban. Ekkor jobban koncentrálok az előadásra, kielemzem a ruhákat, díszletet, mozgatom a lábam, erősen figyelek a sztorira. Egy nyaraláson mindig van mit csinálni, lehet kirándulni, új dolgot felfedezni, figyelj csak erre.


Az a pánikrohamban a legjobb és legrosszabb, hogy csak az agyunk szórakozik velünk. Az agyunkat pedig tudjuk mi irányítani tudatosan. Ha tudatosan irányítod a pánikot és rájössz mennyi klasz dolgot fedezhetsz fel nélküle és átveszed az irányítást, nem lesz gond. Ezt is meg kell tanulni, de az első siker után már akarni is akarod majd irányítani és menni fog.

2023. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A gondolataid elterelése, mindfullness, meditációs és egyéb figyelem összpontosító gyakorlatok is segíthetnek, de a legtöbb ilyen technika nem olyan, hogy valaki pár mondatban elmondja és máris megoldja minden problémádat, hanem általában hosszasabb ismerkedést, gyakorlást igényel, hogy kitapasztald, hogy neked mi mennyire és hogyan válik be. Ami nem válik be, azt meg érdemes tovább vizsgálni, hogy a módszer nem jó neked, vagy csak máshogyan kell alkalmaznod hozzá, hogy azt a hatást érje el, amit szeretnél tőle.


Hasonló a helyzet az ilyen nyugtató és egyéb teákkal is. Bármi segíthet (már csak a placebo hatás miatt is), de hogy melyik válik be leginkább, mit érdemes akár nap közben, vagy többször is inni, miből mennyi használ és honnantól jönnek elő egyéb mellékhatások, mikor fogyasztva válik nehezebbé elaludnod, vagy pont ébren maradnod, ezeket mind eltérhetnek egyénileg és kiismerést, tapasztalat szerzést igényelnek, amire a pár nap múlva utazás nem sok időt hagy.


Van akinek segít, ha beszélget, van akinek az segít, ha olvas, vagy filmet néz utazás közben, másnak meg pont felfordul a gyomra, ha nem az utat nézi - bár ezek kevésbé pánik reakciók, mint inkább egyensúlyszervi funkciók, de ettől még ezek is érinthetnek.


Mi legfeljebb ötletelni tudunk, hogy kinek mi vált már be, aztán ezekből te valamennyit találomra vagy kipróbálsz vagy nem, vagy használ vagy nem és vagy sikerül később finomhangolnod, hogy jobban beváljanak, vagy nem.


Minden esetre ami nem válik be azonnal, azt nem biztos, hogy elvetni kell, csak lehet, hogy alaposabb kiismerésre, módszeresebb alkalmazásra szorul.

2023. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!