Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mellékhatása van a...

Milyen mellékhatása van a nyugtatónak, altatónak, fűnek és az alkoholnak ha együttesen használja valaki őket?

Figyelt kérdés
Közeli barátom rendszeresen használja őket együttesen, eléggé aggódom miatta. Hiába kérem, hogy ne tegye, és állítja hogy semmi baja nem lesz. Lehet ha tudja, hogy a négy dolog együttes használata mit tesz a szervezettel rövid és hosszútávon akkor valamilyen hatással lehetne rá hatni. Olyan válaszoljon aki tényleg tudja, mi történik a szervezettel. Én nem használom egyiket sem, így csak annyit mond nekem, hogy én ezt nem érthetem. Nem szeretném őt elveszíteni.

2023. júl. 31. 01:05
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nyugtató, nem stimuláló hatású szer, akkor lemehet a vérnyomása, összeomolhat a keringése, leállhat a szíve és a légzése.
2023. júl. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Olyan, mintha belealudna a saját halálába, de csak ha túladagolja magát.
2023. júl. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Általában iszik egy fél üveg bort, este mikor nem tud aludni bedob egyszerre egy-egy szem nyugtatót(xanax) illetve altatót(stilnox) és erre elszív egy füves cigit.
2023. júl. 31. 02:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó. Addig jó, míg bírja a szervezete.
2023. júl. 31. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A nemalvást vizsgáltassa ki, a saját érdekében hagyja abba ezeket az elalvás előtti káros tevékenységeket.

Elalvás előtti alkoholizálás rendszeres? Arról azt kell tudni, hogy az igazán pihentető, mély alvástól elbúcsúzhat aki az alkohol "alvást segítő" hatásában bízik, a többi amivel még próbálkozik meg egyenesen borzasztó. káros.

2023. júl. 31. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyat még hallottam hogy valaki alkohollal xanaxozik, de hogy igy a 4-et egyszere, hát elég durván szuicid hajlama lehet, ha igy kevergeti. Nem tudom ez mindennapos-e nála, de ha alvásproblémája van akkor inkább szakemberhez kéne fordulni, és alapból az altatónak elégnek kéne lennie. Szerintem csak azért dobál be ennyi mindent, hogy fullosan kiüsse magát órákra.
2023. júl. 31. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholt nem kombózzuk benzókkal (fronya, ricsi, xanax) mert mindegyik lassítja a légzést és így együttesen légzésdeprimáló hatású. Vagyis lehet elalszik de fel már nem ébred. Így tehát a mellékhatás a halál. Erre kb 1000:1 az esély de bármikor bejöhet mint egy kaparós sorsjegy.

Az altatónál is nézni kell hogy rá van e írva hogy tilos rá italozni.

A többi kombináció nem számít. Jobb tehát ha abbahagyja a gyógyszert vagy az alkoholt. Szívni pedig bármire gond nélkül lehet :)

2023. júl. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen rendszeres az alkohol, talán annyit sikerült ezen változtatnia, hogy nem minden nap iszik a héten csak 4 nap, de 3-4 pohárral biztos. Amit el is felejtettem írni még, hogy azért rakja magát ennyire k.o.-ra mert használ amfetamint is. Általában hétvégén, de van hogy hétköznap is munka után bele szalad pár csíkba és mellé iszik egy kis bort és este mikor nem tud aludni akkor a négyes kombo üti ki. De ha éppen “tiszta” napja van a nyugtató akkor is kell. De keveset is eszik nagyon vékony, és mostanában már többször hányt csak úgy napközben mikor nem fogyasztott semmit, csak ebédelt például a munkahelyén, azt olvastam, hogy az altató csinálja ezt a gyomorral. Hogyan tudnék rá hatni? Valamennyire hallgat rám, orvoshoz nem akar menni. Az alkoholból sikerült vissza vennie mert télen napi 1 üveg bor volt, plusz amfetamin délutánonként, akkor előfordult, hogy 0 alvással ment munkába.
2023. júl. 31. 12:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt a kombót javasolnám, hogy kellemesen elfáradni testtel is meg fejjel is úgy, hogy vasárnap már ne kelljen, és este egy jó zöcsivel jön a megfejtés többi része.
2023. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt gondolnám én is, hogy járható út lenne az előttem lévő komment. Na de beveszi egyszerre az altatót, nyugtatót meg se várja, hogy hatni kezdjen, és csak mondja, hogy tudja, hogy rá kell még szívnia a cigit….
2023. júl. 31. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!