Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A demenciát hogy lehet elkerülni?

A demenciát hogy lehet elkerülni?

Figyelt kérdés
Fiatal vagyok, de nagyon nem szeretnék időskoromban demenciás lenni.

2023. júl. 31. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nehéz kérdés, mert ha a hajlam megvan rá...

De élj stabil életvitellel, használd az agyad, ne a kényelmes megoldásokat keresd. Mozogj, ne éjjelezz. Került a káros szokásokat.

2023. júl. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát én 22 éves vagyok, eddig nem agyaltam ilyeneken. De most Németországban dolgozom, szociális gondozóként. Hát mit ne mondjak, ezek nagyon rottyon vannak, a hölgy akit gondozok, sokszor azt se tudja milyen rendezvényen van. Ő fiaton bankban dolgozott, tele vannak pénzzel, havi több millió forintot költenek rá. Nagyon jó élete volt, és mégis hogy megbolondult, sajnálom szegényt. Én nem akarok így járni, mert ez borzasztó.
2023. júl. 31. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
sok szabadban töltött aktív idő. az a legfontosabb.
2023. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalkori hipertónia egyik jelentős kockázata az időskori demenciának.
2023. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Etkezes, omega zsirsavak, stb, agymukodest serkento etrend, kiegeszitok es az agyad folyamatos hasznalata. Nehez rejtveny, matekpeldak, puzzle v mas logikat, gondolkodast fejleszto, karbantarto tevekenyseg. Olvasas, tv is lehet, ha nem agyhalott tartalmak.
2023. júl. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon elkerülni nem lehet, max enyhíteni. Az idegsejtek károsodása, pusztulása időskorban elkerülhetetlen sajnos.
2023. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!