Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus miért csináltatot...

Pszichológus miért csináltatott hülyeségeket?

Figyelt kérdés
Pl. virágot kellett elképzelni, elképzelt helyszíneket bejárni. Látta rajtam, hogy kételkedem ezekben, akkor még ő kérdezett engem, hogy mit csináljunk helyette.

2023. aug. 2. 21:30
 1/9 anonim válasza:
87%
Ne haragudj kérdező, de 'in medias res'-szel indítottad a leírást, és nem ismerjük a story elejét, így hogy várhatod el, hogy adekvált választ adjunk a kérdésedre.
2023. aug. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem hülyeségeket csinál, hanem a fantázia világod alapján próbálja feltérképezni a személyiséged.


Miben kételkedsz? Az elképzelt virágban? Az elképzelt helyszínekben?

2023. aug. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Amire a pszichológus kért, az egy imaginációs technika volt. Az elképzelendő tárgyaknak, helyszíneknek és jeleneteknek szimbolikus jelentősége van. Amikor elképzeled és belül átéled ezeket, akkor érzelmek, gondolatok elevenednek meg benned. Ez a fajta belső munkamód segíthet az események újraértelmezésében, visszaidézésében, átdolgozásában. Mindez hozzájárulhat az pl. önismeret elmélyüléséhez, vagy új viselkedésminták kialakulásához.
2023. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Miben kételkedsz? Az elképzelt virágban? Az elképzelt helyszínekben?"


Abban, hogy ez valami eredményre vezetett volna. Kínos is volt, hogy ilyesmire kért, ráadásul elment több teljes óra, ezzel a "relaxálással". Én inkább a gyógyszerekben bízok. A légzésgyakorlatok, mint pl. a box breathing sosem használt, a benzodiazepinek viszont mindig.


#3: Köszönöm, erre voltam kíváncsi, hogy mi lett volna a célja ezekkel.

2023. aug. 2. 22:32
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
#4 Akkor rossz helyen jársz, mert a pszichológus nem írhat fel neked gyógyszert. Az a pszichiáter.
2023. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Akkor rossz helyen jársz, mert a pszichológus nem írhat fel neked gyógyszert. Az a pszichiáter."


Ott voltam először, ő ajánlotta kiegészítésként a pszichoterápiát.

2023. aug. 2. 22:50
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

A pszichoterápia nem csodaszer. Nem olyan, hogy beveszed a szert és jobban vagy. Pszichoterápia alatt sokszor a feldolgozatlan, meg nem értett szarságaidat kell feltárni és helyrerakni, aminek következtében átmenetileg még rosszabbul is lehetsz.

Viszont, ha sikeres a pszichoterápia, akkor sokat tanulsz magadról, még fejlödhetsz is általa. A gyógyszerek jó esetben gyorsan eltakarják a tüneteket.

2023. aug. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7: igazat ír.


Lehet, hogy neked nem valóak ezek az imaginációs technikák. Én két szakemberrel is próbáltam, igazából csak időpocsékolás volt az imag. epizód. Nekem végül az ellenkező nemű, "no bullshit", kőkeményen, fegyelmezetten vezetett terápia vezetett eredményre. Semmi elképzelés, meditáció, kizárólag a tények, az azokhoz kapcsolódó érzések. Mondjuk, én elég racionális ember vagyok, lehet, hogy pont neked is ilyen szakemberre lenne szükséged.

2023. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. vagyok: megintcsak igazat adok a 7-nek. Sokkal rosszabbul voltam az említett terápia legelső fázisában. Gyakorlatilag fel kellett forgatni az addigi világképem minden egyes alkotóelemét, de nagyon megérte végül.
2023. aug. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!