Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szívinfarktus tünetei vagy...

Szívinfarktus tünetei vagy szorongás?

Figyelt kérdés

Tegnap éjszaka heves szívdobogás érzésre és arra ébredtem többször is, hogy nem kapok levegőt, mintha meg akarnék fulladni. Nehezen, többszöri felriadás után sikerült elaludnom. Reggel óta szoritó érzést érzek a mellkasomban, mintha ülnének a mellkasomon, ami azóta se múlt el, vérnyomásom, pulzusom rendben van, 116/67, pulzus 65. Hullámokban szapora légvétel is jelentkezett, sűrűn kicsiket lélegeztem gyorsan.

Nekem van több betegségem is,(autoimmun pajzsmirigy túlműködés, retinaszakadás) illetve még most is kivizsgálás alatt állok, autoimmun betegség irányában. A pajzsmirigy túlműködésre jelenleg nem szedek gyógyszert, mert egy éve anélkül is rendben vannak az értékek. Persze meglehet, hogy éppen a Basedow kórom tér vissza. Holnap megyek vérvételre magán úton az értékeket ellenőriztetni, mert kontroll majd csak egy hónap múlva lenne. Nagyon megvisel lelkileg, hogy mindig jön egy újabb dolog, és már a legkisebb tünet miatt is megijedek és a legrosszabbra gondolok. Sajnos én is beismerem, hogy a szorongás testi tüneteket produkál nálam, de mègis az lenne a kérdésem, hogy ez a folyamatos, szűnni nem múló mellkas szorítás lehet e a szívinfartus egyik tünete?

Köszönöm a válaszokat!



2023. aug. 6. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia. Hogy vagy azóta? Nem szívrohamod van. Ezek a tünetek a szorongástól vannak. Nekem is valamikor napokig mellkasi nyomásom van. Voltam szívultrahangon, Holter..minden negatív. Szóval nyugi. Ha érzed, hogy rápánikolsz, próbálj meg lassú, mély lélegzeteket venni. Bár ez nekem sem megy mindig. Az is jó, ha kicsiket de lassan lélegzel. Ha gyorsan veszed a levegőt, csak szarabbúl leszel. Nekem a figyelem elterelés is sokat segít, plussz arcmosás hideg vízzel.

Keress egy jó pszichológust. Ne halogasd, mert rosszabbodhat. Minnél hamarabb segítséget kérsz, annál hamarabb ki tudsz jönni ebből az állapotból. :)

2023. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a válaszod! Megpróbálom elterelni valamivel a figyelmem olyankor. Jobban vagyok, én is úgy gondolom, hogy a szorongás okozza a tüneteimet. Emellé jött az is, hogy néha nem tudok nyelni, mintha másodpercekre lebénulna a nyelésem. Ilyenkor persze még jobban megijedek, és jön a gombócérzés a torokban. Ezt mind a sok idegeskedés teszi szerintem. Igen, az lesz a legjobb, ha pszichológus segitségét fogom kérni.
2023. aug. 12. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló vagyok. Ez a nyelési nehézség is tipikus szorongásos tünet. Ha leleteddel minden oké, akkor ez mind pszichés tünet. Ezernyi tünetet tud produkálni az agy...tapasztalat.

Addig is amíg nem jutsz el szakemberhez, próbálj meg természetes idegnyugtató szereket használni. Pl. Citromfű- kamilla tea kombó, nervenpflenge (dm-ben kapható). B vitamin komplex, halolaj kapszula. Ezek mind támogatják az idegrendszert. Ki kell tapasztalni mi válok be.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, és jobbulást kívánok.:)

2023. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Hogy vagy azóta?
2023. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm jól vagyok. Mellkasi szoritó érzés meg is szűnt, próbálom a figyelmem elterelni, és amiota kevesebbet stresszelek, azóta nincsenem ilyen rosszulléteim. De amint kicsit idegesebb, feszültebb leszek, egyből jön a torokszoritó érzés, nyelési nehézség. De már napok óta azt sem tapasztaltam. Próbálok jobban lenni lelkileg és remélem hogy ez segíteni fog.
2023. aug. 27. 22:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!