Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen betegesebb dolgot meg...

Ilyen betegesebb dolgot meg lehet a pszichológussal beszélni, nem küld el, hogy ilyennel ő nem foglalkozik?

Figyelt kérdés
Olyant hogy elég érzékenyen érint ha bámulnak az utcán (és sokan bámulnak), agresszív leszek tőle és mutogatok csúnya, néha fenyegető dolgokat, és nagyon sokat ócsárlom az embereket. És akár részletezve is kicsit jobban a dolgokat, ilyenekről beszélhetek egy pszichológussal?
2023. aug. 8. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Szia. Persze, hogy beszélhetsz neki, hisz azért van, hogy segítsen, meghallgasson. Egy pszichológus, aki régebb óta van a szakmában, több ezer "cifra" dolgot hallott már.

Mióta áll fent nálad ez a probléma?


35/N

2023. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pár éve
2023. aug. 8. 11:33
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Magyarul üldözési mániád van. Ezt pszichiáterrel beszéld meg, méghozzá sürgősen, mielőtt valaki egy ilyen "rohamod" alatt esetleg megver - pusztán önvédelemből, mert agresszívan viselkedsz a semmi okán.


"És sokan bámulnak". Bogaram, azt hiszed, érdekelsz te bárkit is? Persze, miután elkezdesz támadólag fellépni, naná, hogy néznek, de addig full senki nem is figyel rád.

Nem körülötted forog ám a világ :D

2023. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem terápiára mennék, hanem pszichológiai vizsgálatra mellé egy pszichiáterhez.

A terápia többségében az amúgy egészséges (értsd: nem személyiség zavaros) embereknek van. Vagy ha valakinek személyiség zavara van akkor mindenképp érdemes párban csinálni pszichiáterrel.

2023. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
#4 Ezt jó tudni. Engem Személyiségzavarral akartak mindenáron pszichoterápiára küldeni... Nem mintha mentem volna, mert szociális fóbiásként egy vadidegen embernek még 1 év után, vagy annál tovább sem tudok megnyílni, meg nem is bízom senkiben, így meg mi értelme?
2023. aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elküld, ha nem arra van képezve, hogy ilyet jól kezeljen. Nekem szociális fóbiám van és amikor kerestem terapeutát akkor volt aki elküldött, hogy ő erre nem szakosodott és nem tudna jól segíteni, de ajánl mást, aki jobban tud ezzel foglalkozni. Ezt az első alkalom után csinálta és megértettem teljesen mert nekem se kellene olyan szakember, aki igazán nem tud foglalkozni a problémámmal.

De amúgy ahogy a 4-es mondja, de ott is ugyanez a fontos.

2023. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!