Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tramadolfüggő beteg vagyok,...

Tramadolfüggő beteg vagyok, benzodiazepimet is szedek, a görcsroham kivédésére. Tapasztalat ebben a magyar rendszerben hogy tudnak segiteni?

Figyelt kérdés
Otthon vagy be kell feküdni? SSRI-t vezetnek be? Korábban volt egy-egy depresszios periodus.

2023. aug. 10. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Így, hogy neked már van psych. előzményed, lehet egyszerűbb a dolog, alapvetően az addiktológia foglalkozik vele. Az, hogy be kell-e feküdni jó kérdés, mert ismerősi körben van egy Frontin/tramadol függő, saját maga kert segítséget psychiatrian, ahonnan elzavarták a területi szakrendelőbe, ott káromkodott a pszichiáter, hogy ő nem addiktológus, beutalta területi gondozóba, mindez még tavasszal volt, közölték, majd talán szeptemberben tudnak vele foglalkozni. Meg ilyenek is elhangzottak, hogy drogambulanciák állítólag nem vállalják, mert ezek nem klasszik illegális szerek, és ők elsősorban azoknak az ellátásáért felelősek…szóval káosz az egész, szerintem érdemes végighívni pár alapítványt; nyilván Bp-en több ilyen lehetőség van, de azért most már országszerte kezdenek megjelenni, csakhat kérdés, hogy vállalják-e és mennyi idő múlva. :(
2023. aug. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem te vagy az a felhasznalo aki mondta hogy van ismerose mar 10 eve nem opioidozik meg te se fogsz en meg mondtam hogy lesz egy eros pillanat az eletedben egy szakitas valami es visszaesel? Te meg mondtad hogy te nem fogsz visszaesni. Es o is tramadol fuggo mint kideritettem es bevallotta. Mondjuk benzo-t nem emlitett.


Nemtom mi az eljaras, de lehet kapsz valami antipszichotikumot, hogy lenyugodjanak a receptorok, nem pedig pumpalnak meg tovabb neked SSRI szereket hogy aztan sindromad is legyen, a gorcs ellen ha benzo fuggo voltal lehet lorazepamot adnak azt szoktak, de egy csomo mas van ami nem benzo, lehet igy fogsz roluk leszokni, pl tegretol.


de be kell fekudni szerintem amiket emlitettel, ezt otthon nem lehet elmajmolni, grand mal rohamnal elvesztheted az elmeleted es elharapod a nyelved es megfulladsz, igen van ilyen.

2023. aug. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem
2023. aug. 12. 10:18
 4/10 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Ezt is emeld ki majd.


Sokat nem lehet mondani. Be. kell. fekudni. Kemeny megvonasi tuneteid lesznek.

2023. aug. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
He, öreg. Szerinted én vagyok az egyetlen függő, hogy fojjon ki a szemed.
2023. aug. 16. 18:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Folyas vagy vizfolyas, akkor is be kell fekudni. Mit akarsz? Otthonra kapsz tablettat? Azt majd a vegen max. Ha most hagytad abba vagy meg mindig csinalod ahogy gyanitom akkor be kell fekudni az agyikoba a korhazban ki tudja meddig, a bunko hulye orvosokhoz kik lesz*rnak, a noverek akik karomkodnak rad, es az elvonasi tuneteid eleg brutalisak lesznek.


Magyarorszagon elsz nem Svajcban He, oreg. Itt magadrol kell gondoskodnod, He, oreg, vizfolyas.


En is szedek gyoccereket, voltam tobbszor ongy., vagdostam magam ugy hogy pszichiater mondta varratni kene, de tudtam ha megyek varratni bekuldenek osztalyra, azt meg nem akarom mert tudom milyen sz*r ma mar, valamiert a pszicihaterem sem pakolt be, pedig siman benyomhatott volna amikor meglatta mekkora vagas van.


Esetleg ha van loved, add el a tramadolt meg benzokat, es menj magankorhazba es szamold ki hogy mennyire jon ki, de ez is nehez mert a lonak a toke sem tudja meddig maradsz bent.


Nehez helyzet, Svajcban csak bemennel korhazba es auf wiedersehn. De hat a nyugat hanyatlik, a hegy omlik, a Karpat medence meg emelkedik. Ezt szavazta a nep ez kell neki.

2023. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mióta tolod?
2023. aug. 16. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Evtized. Volt mar 5 tuladagolas, abbol 1-et onszantambol nem fejeztem be, mert nem sikerult volna, idoben kaptam eszbe, mert nem cucc altal kerultem euforiaba - nem arulom el hogyan mert veszelyes, idegsejtek pusztulnak. Es emiatt az euforia miatt azt hittem ez marad, de nem, amint abbamaradt visszatertem a regi magamhoz, faradtan, fejfajassal.


De hat, ilyen az elet, a 6. kozeleg nagyon gyorsan. Es ki fogom birni az euforiat ha kell ha nem. Nem te dontod el hogy hogyan mesz el, meg elotte mennyire elvezheted ki az eletet, sajnos. En is probalom de nem tehetem mar meg.

2023. aug. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

"Evtized. Volt mar 5 tuladagolas, abbol 1-et onszantambol nem fejeztem be, mert nem sikerult volna, idoben kaptam eszbe, mert nem cucc altal kerultem euforiaba - nem arulom el hogyan mert veszelyes, idegsejtek pusztulnak."


Privátban megkérnélek, hogy áruld el nekem. Ezzel foglalkozom, ilyen témakörben végzek kutatásokat. Ha elég anyag összegyűlt, könyv kiadatása is tervben van.

Előre is köszönöm!

2023. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9


Kis kutatassal ratalalhatsz egy csomo tuladagolasra, meg metodusra.

2023. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!