Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdődő anorexia lehetne?

Kezdődő anorexia lehetne?

Figyelt kérdés
177cm vagyok és 55kg. Körülbelül 1 éve elkezdtem fogyókúrázni. Van olyan időszakom amikor nagyon keveset eszek (pár hétig naponta max 750kcal), de van olyan is amikor normálisan étkezem. Havonta 2 napig koplalok, csak vizet és teát iszok. Hullik a hajam, állandóan szédülök, ok nélkül mérges vagyok, az ágyban fekszem és aludni is alig tudok mert éhes vagyok, télen pedig mindig fázok. Nagyon félek attól, hogy hízok akár 2kg-ot is, ezért rendszeresen használom a mérleget is. Az a legnagyobb álmom, hogy 40kg legyek, ezért egyre motiváltabb vagyok.

2023. aug. 11. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az. :( Miért pont 40 kg? Komolyan úgy érzed, hogy amit most látsz a tükörben ahhoz 15 kg mínusz kell? Én is voltam ebben és nem volt ilyen konkrét cél, csak a folyamatos elégedetlenség. Úgy éreztem, hogy mindig az az 1-2 kiló, ami hiányzik az ideálishoz. Ami persze sose jött el.

Nagyon magas vagy, amihez már így is túl kevés ez a súly. Itt meg kell állnod, vagy ha úgy érzed, nem fog menni, segítséget kérned

2023. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
Jézusom, hova szeretnél még fogyni? Itt fejbe van a baj. Kezdj el edzeni, fehérjedús ételeket enni. Van egy app Yazio ami nagy segítség ehhez. A koplalásnak semmi értelme mert rádjön egy kajaflash és visszaeszed azt amit elv leadtál. Mellesleg így nem zsírból fogsz fogyni hanem csak vizet vesztesz. Hallgass rám, nekem is volt ilyen időszakom, de feleslegesen éheztettem magam mivel nem fogytam.
2023. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem kezdődő, hanem haladó.
2023. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább egyél rendesen és erősödj meg.

Tudod milyen nagyszerű, hogy magadtól ràjöttél, hogy anorexiás vagy?:)

2023. aug. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Én 176 centisen vagyok 46 kg…. Hagyd, majd én elérem az álmod helyetted
2023. aug. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Majd meglátjuk:)
2023. aug. 11. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Az àlomalak 55 kg lesz !
2023. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem súlyosan, de soványabb vagy a kelleténél. Én is iszonyúan félek a hízástól, én 172cm vagyok és 58 kiló ami nem kevés és én is szerettem volna még fogyni, legalább 55-ig (egyébként 70 kilóról indultam fogyásnak), de aztán rájöttem tökre elgyengít, szóval elkezdtem edzeni. Neked is ezt tudom javasolni, mert akkor enned is muszáj lesz hogy legyen hozzá energiád. 40 kiló ne akarj lenni az nagyon kevés
2023. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Van egy érzésem, hogy te is látod, hogy baj van, ez a kérdésedből látszik, és ez nagyon jó jel.


Ugyanis még aktív a józan éned is, aki érzi, érti, hogy ez nem jó, amit teszel, így még a segítség is hasznos lesz, mert egy részed akarja, akar gyógyulni, így mindenképp pszichológust ajánlok.


Sok sikert!!!

2023. aug. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez ez van velem is. Szinte az adatok is egyeznek. Egyszerre szeretnék gyógyuni, de egyúttal fogyni is. Bár én nekem nincs konkrét cél, csak, hogy még kevesebbet mutasson a mérleg.
2023. szept. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!