Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet kezdődő anorexia?

Ez lehet kezdődő anorexia?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azthiszem tegnap vagy tegnapelőtt írtam ki egy kérdést, de ha az alá tenném fel ezt a kérdést gondolom nem kapnék válaszokat :

Szóval az a helyzet, hogy napi 500-900 kcal-tól többet nem tudok enni, pedig túlsúlyos is vagyok, és eddig elég jó étvágyam volt.


Minden édesség után hányingerem van, és ha egy nap eszek edesseget utána egész nap nem tudok semmit, mert akkor visszajön (elnézést ha kissé undi, de kezdek aggódni).

Nem vagyok az a nagy édességevő, inkább sós kaja zöldséggel, de ha abból is egy maréknyinál többet eszem akkor olyan érzésem van, mintha 2 nagy lángost ettem volna, nem mellesleg elég nagy bűntudat.. 4 nap alatt 2 kilót fogytam, azt sem tudom, ez mennyire normális.


Az előző kérdésemnél kaptam egy olyan választ, hogy ez lehet anorexia.

Ez csak így rátörhet az emberre bármikor?

Vagy hogyan lehet ezt megállapítani? Milyen orvosi vizsgálattal?


Előre is köszi midnenkinek



2021. júl. 2. 11:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez kezdődő anorexia
Egyértelműen nem az
Ez nem kezdődő, már benne vagy
18 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anorexia nem azt jelenti, hogy nincs étvágyad! A vezető tünete egyfajta "súlyfóbia", félelem az elhízástól. Testképed torzul, vagyis saját testedet nem tudod valóságosan megítélni, (kövérnek látod magad) csak másokét tudod reálisan megítélni. Emiatt egyre kevesebbet eszel, egyre többet fogysz, mégsem látod a változást.


Ha ez igaz rád, akkor anorexia.

2021. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami más lehet. Konzultálj szakorvossal.
2021. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg az a problem, hogy tulsulyos vagy, fogyni akarsz, es tudat alatt a tested igy jelez. Nem kell rogton temetni magad, keress fel egy dietetikust, allitsatok ossze egy jo etrendet, kezdj el sportolni es tudatositsd magadban, hogy ehezessel nem szabad fogyni, mert a duplaja jon vissza, amint elkezdesz enni es stb stb. Ha egyedul nem megy, akkor pszichologus segitseget is kerheted, de ugye tenyleg el kene jutni arra a felismeresre, hogy ehezessel nem fogyunk, mert nincs ertelme.
2021. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1 igen, kövérnek látom magam, de midnenki mondja hogy nem vagyok az, ilyenkor azt érzem hogy csak vigasztalni akarnak.. Másokét normálisan tudom megítélni


#3 sportolok (torna + röpi)

Tudom hogy az éhezés hülyeség, nem is ez a célom, csak nem esik jól enni.

2021. júl. 2. 13:04
 5/13 anonim ***** válasza:
2021. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarod ennyire hogy az legyen?


Baromi egyszerű, ha fizikailag fáj,puffadsz stb akkor emésztési probléma, ha a fogyó miatti bűntudat akkor mentális.

2021. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6

Ki mondta hogy akarom? 😀

Addig örülök amíg egészséges vagyok. Ennyire baj, hogy az igazat mondtam?

2021. júl. 2. 18:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah csak már vagy 3 ugyanilyen kérdést kiírtál meg csomó kommentet hogy nem bírsz enni :D
2021. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha túlysúlyos vagy, és most fogysz (edzés mellé), az még jó.
2021. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyelőre ez egy egészségtelen, értelmetlen fogyókúra, amiből később anorexia lehet, vagy jojó effektus.

1200 kcal alá senkinek nem ajánlott menni a fogyókúra során. Ha elég sokat sportolsz, akkor még ennél párszáz kalóriával többet is ehetsz, azzal is fogynál.

Tudom, hogy bosszantó, ha mindenki szekál a túlsúlyod miatt. Ettől még nem tesz jót, ha heti fél - egy kilónál gyorsabb próbálsz fogyni. Beteg leszel, vagy még dagadtabb, esetleg mindkettő. Vagy sovány és nagyon beteg. Ezek a verziók vannak.

2021. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!