Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez a pszichopátiát vizsgáló...

Ez a pszichopátiát vizsgáló teszt mennyire megbízható szerintetek?

Figyelt kérdés

[link]


Az eredmény szerint magasabb értéket kaptam mint 99%-a a populációnak és 'very high risk'-et jelez.

Azért kérdem, mert a honlap Youtube-csatornája viszont minőséginek tűnik:

https://www.youtube.com/@psychopathyis3353


Szóval vélhetően nem horoszkóp-minőségű tesztről van szó. Csináltam egy másikat is:

[link]


Ezutóbbi a szociopátia/pszichopátia vonal mellé rak. Elég messze a normális spektrumtól.Impulzív sem vagyok, azt hittem az kritérium, nem?



2023. aug. 12. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Van oka, hogy megcsinaltad ezt a tesztet?
2023. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, magamat szeretném jobban megismerni. Mások visszajelzése alapján hideg vagyok.


Nem tudok kapcsolódni őszintén és nem is nagyon érdekel mi van másokkal.

Nagyon ritka, hogy valakivel őszintén törődjek. Egy kezemen tudom megszámolni hány ilyen ember volt egész életemben.

2023. aug. 12. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, vannak jelei, hogy az vagy és szeretnél válaszokat, menj el pszichiáterhez. Biztosabb, mint mindenféle pár perc alatt kitölthető online teszt, amit franc tudja, ki töltött fel.
2023. aug. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. hozzászóló vagyok


Szerintem is hasznos lenne ha felkeresnél egy klinikai szakpszichológust. A kapcsolódási problémák eredhetnek másból is, pl. komoly gyermekkori traumák. Az, hogy mások hidegnek látnak, simán lehet egy elkerülő magatartás miatt, ami egy önvédelmi mechanizmus a részedről. Mivel nem kapcsolódsz egészségesen, nincs esélye annak sem, hogy kialakuljon egy olyan kapcsolat, amiben igazán fontossá válhat a másik, amiben érzelmek alakulnak ki, és ami alapja lehetne annak, hogy érdekeljen, és törődésre is képessé válj.

Ezek a tesztek azért veszélyesek, mert egy bizonyos dologra vannak kiélezve, míg ha elmégy egy szakemberhez, ő téged vizsgál, és több minden is szóba kerülhet. Pl. autizmus spektrum zavar.

2023. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, érthető.

Jelenleg is autizmus gyanúval járok terápiára, viszont a gyerekkoromban nem találnak autizmusra utaló nyomot. Az elvont jelentéseket is nagyon jól értem.


A másik, hogy a nárcizmus és machiavellizmus teszteket (online) kb max pontokat érek el.


Gyerekkori (és későbbi) traumák helytállóak. A szociopátia lehet esetleg szerzett?


Magamat ismerve viszont tényleg gátlástalan vagyok és nem foglalkozok erkölccsel. Belülről nézve azt vallom, hogy mindent megtehetek és mindent szabad amíg ha nem bukok le.

2023. aug. 12. 20:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Sajnálom, hogy traumákkal küzdesz. Jobbulást!

Továbbra is azt mondom, hogy ezt csak szakember fogja tudni meghatározni, nem a gyakorikérdések lelkes és mindenttudó közönsége.

Gondolom, az autizmus irányában azért vizsgálódtok, mert más dolgokban (nem csak az érzelmek megélésében) is eltérsz az átlagtól. Rengeteg magasan funkcionáló ember van a spektrumon, akirő talan sosem der7l ki, hogy autista, mert dolgozik, éli a mások szerint átlag életét, csak ő érzi végig, hogy valami nem stimmel, de nem tudja, mi az.

Azt olvastam egyébként, hogy a szociopátia inkább a környezeti hatások eredménye, míg a pszichopátiának vannak szervi vonatkozásai is, azaz veleszületetten másképp működik az agy, a prefrontális kéreg csökkent működése miatt, de ebben is megoszlanak a vélemények, mi szerzett és mi nem.

Olvasss esetleg könyveket is a témában, ha nagyon érdekel. Van egy agykutató, aki a saját agyáról készült felvételeket elemezve jött rá, hogy az olyan, mint egy pszichopatáé: James Fallon: A pszichopátia belülről.

2023. aug. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2023. aug. 13. 09:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Elnézést a hibákért a szövegben. Majd írd meg azért, mi lett az eredmény.
2023. aug. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!