Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vér és tű fóbiát le lehet...

Vér és tű fóbiát le lehet győzni valahogy?

Figyelt kérdés

Minden vérvételnél elájulok. Infúzióra még soha nem volt szükségem, de ha majd arra kerül a sor nem tudom mi lesz velem. Illetve ha az iskolában biológia órán mutatnak valamilyen szervről képet azt sem tudom ájulás nélkül megnézni. És ha cigarettás dobozon meglátom azokat a képeket amit rátesznek akkor szó szerint elmegy az életkedvem és bőgni tudnék egész nap. ( ez mai történet, elájultam mikor ránéztem az egyik képre véletlenül )

Le tudom ezt valahogy küzdeni vagy abszolút gyógyíthatatlan ez a fóbia. Iskolában is szóltak, hogy ez nem normális dolog, hogy ilyen gyengék az idegeim meg nekem is nehéz ezzel élni együtt.

19/L


2023. aug. 14. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

es itt vagyok en aki vagdossa magat ugy hogy szetnyilik a husom a hypodermis vagas serulesnel es azonnal kell kezelnem sebosszehuzoval meg fertotlenites meg minden :))) jo moka


hat hozza kell szokni mondjuk nem ugy ahogy en csinalom...

2023. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
vagyis a borom retegei nyilnak szet az epidermis/dermis meg egy kicsit a hypodermis - utana jonne a husi.
2023. aug. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég morbid de mikor még nem vagdostam magam en is féltem a tűtől, meg a fájdalomtol. Utána már nem annyira xd
2023. aug. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
engem mindig erdekelt az ilyen fajdalom, meg szemmel nezni a szerveim, vagdosni magam, nezni ahogy szivja ki a verem a tu es telitodik a pipetta vele meg nezni hova szur. nemtom. meg a radialis arteriat vegigvagtam parhuzamosan par centivel feljebb is. na az napokig tartott kitapogatni rendesen ahol csatlakozik az ulnar arteriaval a bronchialig. a legvege konnyu a vege a nehez ahol sok a hus/izom. de ugyanez lett a bronchial nal, van egy szep vagas ott is par centivel megjelolve hogy ez itt van csak egy kis csik. hogy arra fele ne vagjak.
2023. aug. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Én csak vérvételen ájuldoztam, tűtől rettegtem. Aztán terhes lettem, felspanoltam magam. Úgy indultam neki a vérvételeknek, hogy nekem nemsokára egy babát kell megszülnöm, így ez a pici tű ahhoz képest semmi. Segített, szülésnél már a branül 5.helyre való szúrása sem érintett meg, a gerincbe kapható injekciót követeltem😅
2023. aug. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jól van, elég már. Nem vicces!
2023. aug. 14. 23:34
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Bárcsak én is így össze tudnám szedni magam. Gyerekkorom óta próbálok erőt venni magamon, de valahogy nem sikerül

2023. aug. 14. 23:38
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Gondolj úgy a vérvételre, hogy erre neked most szükséged van, így kiderül hamar, ha esetleg bajom lenne..stb

Próbálj pozitív gondolatokkal odamenni.

2023. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Vérvételnél énis ájulós vagyok,szintén vér és tűfóbia...Nekem talán az vàlt be a legjobban hogy próbálok màsra gondolni nem nézek oda, utàna mikor kész vagyok pedig kiülök a folyosóra egy 5-10 percre,tehát nem indulok el rögtön.Addig összeszedem magam, és bekapok egy kis csokit.Ha valaki tudja hogy lehet teljesen legyőzni, úgy hogy ne is szédüljek akkor szóljon és ossza meg a titkot🤣(ugyanis jövőheten megint mennem kell
2023. aug. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyanez vagyok, azért a cigis képek csak undorítóak, azok nem zavarnak annyira


Én tudom hogy mindig ilyen leszek, nem lesz olyan idő amikor me legyek rosszul a tűtől…..

ez van, de volt már egy műtétem, azt teljesen jól bírtam…..

covid oltasnal is elájultam, nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni


De én örülnek ha ez lenne a legnagyobb bajom

2023. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!