Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tegyem rendbe az...

Hogyan tegyem rendbe az életem pszichológus segítsége nélkül?

Figyelt kérdés

Hiába lesz valaki új az életemben, hiába megyek el nyaralni, hiába teszek bármit ugyanolyan szarul vagyok.

Mintha szép lassan eltűnnék, elvesznék és tehetetlen vagyok. Egyedül vagyok hiába van aki szeret.

Félek hogy nem leszek az a valaki , aki lehetnék, sőt már biztos vagyok benne.

A nyugtatótól sem érzem jól magam. A piától csak rosszabbul. Félek, annyi érzés van bennem, kavalkád és mégis olyan semmilyennek érzem magam. Elpocsékolom az életem. Semmi sem tesz boldoggá azt hiszem.

Eleve rossz hangulatom van mindig de a legkisebb rossz dolog is a mélybe taszít, érzem ahogy a szomorúság szószerint kiszipolyozza belőlem az energiát. És sose tudom mi lesz minden olyan bizonytalan. Egy óra múlva talán már rendben leszek de most nem érzek semmit és leírhatatlanul borzalmas ami van most bennem. Szeretnék változni de reménytelennek érzem.

50 perc a pszichológusnal, kéri a pénzt, és csak magamba zuhanok mert olyan érzés mintha végre valakinek kiönthetném a lelkem, aztán csak eldob. Nyilván, neki csak a fizetése vagyok.

Ez így nem élet.


2023. aug. 14. 23:09
 1/6 anonim válasza:
51%

Először is. Szerintem van jó pszichológus is, akit nem csak a oénz, hanem a Te állapotod is érdekli. Illetve ha van valaki akiben megbízhatsz, neki is elmondhatnád ezeket részletesebben. Hogy mit gondolsz, mitől van ez, mikor kezdődött, van e valami ami egy kicsit boldogabbá tesz, stb, hátha tud segíteni.

Másodszor, az is tud segíteni, ha egy teljesen idegen embernek "öntöd ki a szíved". Nézd, én, és szerintem sokan mások még szívesen meghallgatnák mitől van ez (ha tudod az okát), mert ha elmondod a részleteket, esetleg könnyebb segíteni és még te is jobban érezheted magad, ha kiadod magadból.

Gyakran érzek én is így, talán ennyire komolyan nem, ilyenkor pár dolog tud segíteni, ez szerintem mindenkinek más. Rövidtávra, ha hirtelen különösen rossz lenne, a hobbidat ajánlom, olvasás, biciklizés, filmnézés, festés, teljesen mindegy, eltereli a figyelmed.

Hosszabb távra először is szerintem fontos megértened mi is az pontosan amit érzel, és miért érzed ezt. Egy korábbi esemény miatt? Valami történt?

Az is segíthet, ha lerajzolod/lefested/leírod részletesen amit érzel (nem tudom mennyire vagy ilyen "alkotós"), talán kicsit könnyít rajtad.

Fontos, hogy tartsd azokkal az emberekkel a kapcsolatot, akik szeretnek és akiket Te is szeretsz. Gyakran beszélj vagy találkozz velük ha megteheted, és mesélj nekik az érzéseidről. Ők jobban ismernek, talán jobb ötletük is van.

Még egy tipp, hallgass zenét! Csodát tud tenni. Azt neked kell érezned milyet akarsz, valami szomorút, vagy pont az ellentétét, ami felvidít. Nézz régi fotókat, emlékezz régi vidám dolgokra és fel tud vidítani talán.

Az interneten rengeteg segítséget találsz (főleg angolul, nem tudom milyen jártas vagy a nyelvben) pl. "How to be more productive" vagy "30 day productivity challenge" vagy "get your life together challenge" stb. Ezek talán tudnak ki sit segíteni, de mindenkinek más.

Sajnálom hogy ilyen hosszú lett, mindent leírtam ami eszembe jutott, remélem legalább egy kicsit tudtam segíteni. Ha úgy érzed szeretnél valakivel beszélgetni online, vagy megosztani valamit, itt vagyok és megpróbálok segíteni bármi kapcsán.

Szép éjszakát, remélem jobban leszel!

2023. aug. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az igényes választ.

Plusz most olyan helyzetben vagyok hogy nem tudok pszch t keresni. Órákig kutattam de vagy túl drága, vagy a távolság, hidd el, nem a kifogásokat keresem de ez most egy pár hónapig biztos nem jön össze. És mondom, csak rosszabbul voltam minden időpont után. Már nem egynél voltam. Félek is feltárni a múltbelk dolgokat, most nem engedhetem meg magamnak hogy összeomoljak.


Hidd el, ezeken én már rég túl vagyok amiket mondtál. Sport, jóga, tudatosság, ..3 éve kísérletezem ezekkel. Van hobbim,sőt, több mint hobbi, festek, de ilyen állapotban, mint most, nem tudok. Volt hogy egy évig nem tudtam úgy elhúzódott a depresszióm.

Egyszerűen túl bonyolult ez az egész, most napról napra élek, meglátom hogy alakul.


Remélem a negatívabb kommentelők megkímélnek, csak most nagyon szenvedtem és ki kellett ezt írnom, hátha valaki tudna segíteni.

2023. aug. 15. 00:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több a káros szakember, mint a rendes. Én nagyon mellényúltam...


Miután segítséget kértem, annyira rosszul lettem, hogy öngyilkos akartam lenni.

2023. aug. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as, igen pontosan erről beszélek én is.

De mindenki csak azzal jön itt is h menjek el de nem értik meg.


Engem úgy küldött el hogy nem szorul kezelésre az enyhe depresszióm, ami 2 évre rá már közepesként volt diagnoztizálva..

2023. aug. 15. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy próbálok a depresszió felett maradni, hogy terapeuta tanácsára: amikor észreveszem, hogy sajnálom/szidom magam. Akkor átkapcsolom a figyelmemet és kifelé figyelek: Mi van kint? Milyen a fák színe, a madarak,a a lányok, az autók, bármi. Akár a színűk, akár formájuk - bármi, ami nem én vagyok. Ez megkönnyebbülést, szünetet szokott hozni az önsajnálatban/öngyűlöletben.

Erőltetnem kell a társas helyzeteket. Amikor kicsit bizakodóbb vagyok: Előre leszervezek barátokkal találkozókat, hogy aznap más muszáj legyen elmenni. Nem törődni az agyamnak azzal a véleményével, hogy csak terhére lennék másoknak, mert ez hazugság.

Sportolást erőltetni, a mozgás jót tesz a lelkiállapotomnak is.

Én járok terápiára, volt ingyenes is szuper, ez most egy fizetős, EMDR, direkt a múltbéli traumákat dolgozzuk fel, hogy azok ne foglalják le az agyam. Néha úgy érzem, hogy segít.

Nekem segítenek a könyvek is, önmagam, a lélek működésének megértésében. Pl. Gratch: Ha a férfi beszélni tudna, vagy Korb: Felfelé a lejtőn, mindkettő nagyon tanulságos, előbbi a férfi lélek speciális szorongásait nézi, a második az agy különböző területeit mutatja be a depresszióban.

50f

2023. aug. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! 1-es vagyok, sajnos nem láttam a válaszod, bocsi. Egyébként mostanában hogy vagy, mi a helyzet?
márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!