Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Legszívesebben soha nem...

Legszívesebben soha nem jönnék ki a házból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen azt érzem már, hogy nem akarok részt venni az életben, nem akarok beszélgetni emberekkel, kimenni az utcára. Elfog a szorongás még a gondolatára is, mert muszáj de nem akarok...

Szedek antidepresszánst de most nem azt érzem, hogy javul hanem rosszabbodik az állapotom, étvágyam se nagyon van 2 napja zacskós levesen élek, mert nincs kedvem kimenni a boltba se szédülök stb.

Nem tudom mit tegyek van valami gyógymód erre, mert én már kezdem feladni, nem tudom másokat mi motivál nap mint nap, mert engem már semmi a saját egészségem se 😞



2023. aug. 16. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát együttérzek veled. Talán gyógyszerváltás segíthet.
2023. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is hívd fel a kezelőorvosodat.

Aztán apró lépésekkel haladj. Menj ki este/éjjel sétálni vagy vásárolni, amikor kevesen vannak.

2023. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Orvosomhoz 2 hét múlva van időpontom... Nem tudom már milyen gyógyszer segíthet szerintem rajtam már semmi.
2023. aug. 16. 10:39
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta szeded az antidepresszánst? Ha nemrég kezdted el, akkor ez el fog múlni, az elején rosszabbul is érezheted magadat egy kis ideig. De utána jobb lesz sokkal.

Ha régebb óta szeded, akkor azt amit első és második is írt: hívd az orvosodat, fesd fel a szitut, lehet hogy gyógyszerváltás vagy adagmódosítás lesz.

2023. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel, menj csak el az időpontodra és mondd el, hogy hogy érzed magadat. Biztosan vannak még olyan gyógyszerek, amikkel nem próbálkoztál.
2023. aug. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Régóta szedem már több hónapja valamennyit talán hatott de valamiért elkezdtem rosszabbul lenni több stressz ért lehet azért. Megpróbálom valahogy túlélni a következő időpontig
2023. aug. 16. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kitartást. Biztos vagyok benne, hogy találtok megoldást a dokiddal a problémára. Nagyon sok féle antidepresszáns, és több féle adagolás létezik.
2023. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyógyszer mellé jó lenne a pszichoterápia is.
2023. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hosszú távon a terápia lenne a legjobb megoldás.
2023. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak hullámvölgyek, van hogy 1ik héten örülök, hogy jobb sokkal, másik hét rosszabb. Ez többségnek ilyen, járok pszichológushoz is.


Kitartást, állandó állapot nem lesz ez, ha alapjáraton egészséges vagy fizikailag, tehát nincs ami akadályozzon, akkor a psziché része rajtad múlik.

2023. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!