Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folytonos erőszakos gondolatok...

Folytonos erőszakos gondolatok. Ez már pszichózis, vagy csak egy erős OCD?

Figyelt kérdés
Rengeteg fizikai és mentális problémám van. Mindig is voltak bevillanásaim, de inkább csak enyhébb OCD-s formában. Járok pszichológushoz, de még eléggé az elején vagyok a dolognak. Az utóbbi napokban viszont rengeteg olyan képet látok magam előtt, hogy vagy magamban vagy a szeretteimben kárt teszek. Nem merek éles dologra nézni. Ez valami katasztrófális. Attól félek, hogy egyszercsak elmosódik a határ a tetteim és a gondolataim között. Alapvetően békés, higgadt, csendes ember vagyok. Komoly a baj, vagy csak nagyon ráfeszülök? Nyugtatásra macskagyökér teát iszom, mert a komolyabb nyugtatóktól csak rosszabodnak a tüneteim.

2023. aug. 16. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichózis gyanújával pszichiáterhez kell menni. Ő meg fogja tudni állapítani, hogy mennyire nagy a gond és mivel kellene kezelni.
2023. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ez tisztálkodás, tisztogatás szintjén nyilvánul meg nagyon erősen.
2023. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem pszichózis sőt... biztos vagyok benne, mert az elején kb velem is ez volt amikor előjött az OCD-m.
2023. aug. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Kényszergondolatok. Terápia tud segíteni.

Azt tudatosítanod kell magadban hogy

TE NEM vagy a GONDOLATAID

Azokat amiket làtsz NEM FOGOD ÁTÜLTETNI A VALÒSÀGBAN

és hogy

A kettő között NINCS KAPCSOLAT


Sokan amúgy azt a taktikát választják hogy direkt kiröhögik, eltúlozzák és kifigurázzák a bevillanó képeket, pl

Bevillan hogy magadba kárt teszel, És még milyen módon?! Így is, úgy is, és még az is, ha még az sem elég akkor még xy, na akkor már tuti abba beledöglök

Azt nevess egy nagyot magadba

2023. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett veled azóta?
2023. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!