Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológushoz járás...

A pszichológushoz járás hogyan segít?

Figyelt kérdés

Pszichiáter akihez havonta 1-szer járok mondta, hogy terápiára lenne szükségem menjek pszichológushoz.

Az a baj, hogy én nem tudom elképzelni, hogyan segít rajtam, hogy elmondom a bajaimat mert megváltoztatni nem lehet ezeket.

Attól még nem lesznek kedvesebbek az emberek velem, nem lesz kevesebb rossz dolog a világban, nem változnak meg a rossz emlékeim.

Én nem tudom hogyan működnek ezek a terápiák de nekem nagyon nehéz megváltoztatni a véleményemet dolgokról ezért is nem biztos, hogy lenne értelme...



2023. aug. 16. 19:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát, segít... megszabadulni a pénzedtől, de azt mindenképp.
2023. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Ahogy az 1-es mondja. Szart nem ér.
2023. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem az segít, hogy elmondod a bajaidat. A pszichológus nem megoldja a problémáidat, nem teszi jobbá a világot hanem megtanít téged arra, hogy ezeken túl lendülj. Ha egy depressziós ember jól lesz akkor nem meggyógyult és elmúlt a problémája, hanem megtanult vele élni és kezelni. Ez a kulcs. Rosszab napod és időszakod mindig is lesz, a lényeg, hogy meg tudd oldani, fel tudd dolgozni és ne rekedj meg benne. Ez a terápia lényege, segít megoldani, megmutatja a megfelelő utat de ehhez nem csak egy jó szakember kell, hanem a te együttműködésed is.
2023. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az én problémám pont a depresszió, szorongás szinte állandóan... De az a baj, hogy olyan dolgok miatt amiket felsoroltam és még az is, hogy utálom ahogy kinézek. Én szeretnék meggyógyulni azért kérdeztem csak nehéz hinni benne, hogy segíteni fog...
2023. aug. 16. 19:38
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Penzlehuzas. Mentalis betegeket nem szivesen fogadnak csak a konnyu predakat akikre vadasznak. Szorongokat, parkapcsolati problemakat amikre azt tudjak mondani hogy "Hat ez nem lesz konnyu ez lehet 1 evig is kezelnunk kell ha nem tovabb" es perkalni kell a 14 - 20 ezret alkalmankent.


Es mindegyik ugyanazt a technikat alkalmazza ugyanarra a problemara szinte. Betanult szovegeket mondanak. Nem old meg semmit, nekem konkretan az enyem azt mondta (szuicid, onserto vagyok), hogy "magan mulik" es elkuldott persze nem ugy hogy "takarodjek" hanem szepen formalisan de hatarozottan megfogalmazva, hozzateve "jobbulast" mintha szarkasztikus lett volna.

2023. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én TB-re megyek ott csak mentális betegeket fogadnak akiket a pszichiáter küld
2023. aug. 16. 19:50
 7/20 anonim ***** válasza:
44%
TB re nincs is hely kb.
2023. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%
Én most kezdtem el járni pszichológushoz, eddig 3 alkalmon vagyok túl. Igazából nem látom én sem, h hosszútávon lesz e értelme, de pl nekem az is jól esik, h csomó olyan témát magamról, ami kb senkit sem érdekel (a rossz emlékeim, a szorongásaim, olyan dolgok, amikről mással ciki beszélni), van kivel kibeszélnem. Az viszont tény, h nem kevés pénzbe kerül.
2023. aug. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is jártam pszichológushoz nagyon sokáig, nagyon nagy reményekkel.. Nekem nem volt fizetős, mivel még gimis voltam, és ilyen előírt, pedagógiai szakszolgálatoshoz jártam.. Elég neves pszichológus, a neten egy szem rossz vélemény sem volt róla.. Mégis, nekem nem segített. Max jobb lett, hogy kibeszélhettem magamból, de sokszor elfelejtette, miről beszéltünk legutóbb, meg nagyon sokszor magáról beszélt. Elmondtam egyszer, hogy szerintem OCD-m van, meg körülírtam, hogy ez miben nyilvánul meg nekem, ő pedig furán odavágta, hogy tudja mi ez, ezt tanulta.. Hát, ez van. Lehet, én sem voltam szimpatikus.. De kicsit csalódás volt annyi vélemény után ezzel szembesülni. Bár igaz, az a “magántevékenységére” vonatkozott.. Gondolom baj lehetett, hogy én nem fizettem, vagy nem tudom..
2023. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon megéri...családsegítőbe járok, 7.éve, ingyenesen.

Kitartóan, vannak jobb, rosszabb periódusok, tele van/volt komfortzóna elhagyással, sose tudom megtenni lépésekkel.

Az eredemény: egy otthonülő, senkihez nem szóló, 40 évesen anyjával élő gyerekkori traumatizált, csúfolt, lenézett negatív emberből: második szakmámat szerző, dolgozó, most éppen baráti társaságot kereső, nyitott ember lettem. Terveztem, hogy egyetemre felvételizek, hogy segíthessek (sajnos már a szociális munkás szakhoz is idősnek érzem magam, ömkéntes segítő leszek-ebben már tettem lépéseket)

Szóval, kemény, de megéri. Amikor röhögve, lazán megteszem, amire fél éve még azt hittem, lehetetlen...(minden másra ott a Mastercard)

2023. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!