Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valaki, akinek tényleg...

Van valaki, akinek tényleg segített a pszichológushoz járás?

Figyelt kérdés
Csak mert nagyon sokat hallom vissza, hogy semmi értelme nem volt, kidobott pénz, és nem segített ténylegesen pl a szorongáson vagy depresszión... ez igaz?
2022. okt. 7. 17:13
1 2 3
 1/25 Kattoryory ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom hogy elsősorban magamra számíthatok a problémáim megoldásában, a pszichológusnak egyszerűen nincs erős motivációja arra, hogy érdemben segítsen (amúgy se lehetne sokat tenni abban a heti 40-50 percben).

Szerintem aránytalan az ára hosszú idő után (esetleg) bekövetkező minimális/nulla eredményért.

Én nem éreztem sosem túl nagy segítő szándékot, inkább csak essünk túl rajta. Annyit tud tenni hogy feltárja a problémáid okát, amiket ha valamennyit foglalkoztál önismerettel, magad is kitalálsz. Valódi megoldási javaslatai nincsenek, ők maguk is hangoztatják hogy a változás belőled indulhat ki.

2022. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

A pszichológus csak feltárja az okot, de a csoda nem nála van, hanem az emberben.


Most hiába mondja, hogy csináld ezt meg azt, ha olyan az élethelyzeted, akkor úgysem tudod meglépni, akkor erre kár kiszórni egy valag pénzt!


Szerintem amúgy az ember valahol belül pontosan tudja a problémáinak gyökerét, csak hát kva nehéz változtatni, a pszichomókus meg nem csinálhatja helyetted!

2022. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Psycho ***** válasza:
25%

Nem értek egyet #1-el, vagyis csak részben. Igen, lehet az a cél, hogy elakadásokat, problémákat tárjatok fel. Ez segíthet megérteni a saját problémádat.

Vannak esetek, amikor erre szükség van. De azért itt sokkal többről van szó ennél.


De az egész egyszerűen nem igaz, hogy ne tudna adni ennél többet. Persze kérdés, mit értünk "megoldási javaslat" alatt.

Nem fogja megmondani, mit csinálj egy adott élethelyzetben. De megtaníthat olyan módszereket, melyeket ha Te magad alkalmazol, akkor az segíteni fog a problémák leküzdésében.


Nyilván, ha képzetlen a pszichológus, és nem ismeri ezeket a technikákat, az egy külön aleset. Sajnálom, ha valaki ilyenbe futott bele - de szerintem ne ezeken keresztül ítéljük el a komplett szakmát.

2022. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%
Nekem segített tizenéves koromban abbahagyni a dadogást.
2022. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
31%
4: na, és hány évig kellett ezért hozzá járnod ?
2022. okt. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
#5 Fél évig.
2022. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

6: na, akkor rajtad tényleg segített!


Ki volt az? :)

2022. okt. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Nekem szorongáskezelésben segít, meg indulatkezelésben. Ez egy feltárásnál több. Meg végre valaki meghallgat és validál, segít megérteni néhány érzelmemet. De a meló bátrabb és aktívabb része az enyém. Egyebkent pszichologusok kozul en klinikaihoz jarok, es igen, par honap alatt is sokat segitett. A terapia nem csak feltarasrol szol hanem h eszkozoket adjon a paciens kezebe amivel kesobb o maga oldja majd meg a problemait. Ugye effektivebb megtanitani valakit halat fogni, mint a kezebe adni azt.
2022. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat.

Én is most azt tervezem, hogy klinikai szakpszichológushoz megyek.

2022. okt. 8. 09:25
 10/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekem, veget ert a panikrohamjaim….mar nincs is,ha kicsit is elojon inkabb szorongas es szuperul tudom kezelni, borzasztoan sokat segitett, gyogyszerek nelkul!!!!!pedig utcara se mentem es aludni se aludtam
2022. okt. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!