Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett pszichológushoz...

Miért lett pszichológushoz járás után rosszabb minden?

Figyelt kérdés
Azelőtt azt éreztem, hogy annyira nem jó az életem, de elvagyok, csak van egy probléma, amit szeretnék helyrehozni és ehhez kértem segítséget. Na hát nekem ez csak rontott az állapotomon, fél év után úgy kezdtem érezni, hogy az életem egy nagy szar és én egy még nagyobb szar vagyok. Például nem gondoltam eddig bele, hogy én előtérbe helyeznék másokat meg félnék attól, hogy nem fognak szeretni, de most, hogy ezt tudom, nem tudok javítani rajta, csak rosszabb, mert azonkívül, hogy tényleg ezt csinálom, még rosszul is érzem magam miatta. Ez csak egy példa, van még sok más is.
2023. aug. 2. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A terápia ezzel is jár. Főleg, ha mélyen vannak a dolgok, azt nem fél év kitisztázni. Ilyenkor önismeretet is tanulsz, és bizony van, hogy nem éppen tetszik, amit éppen megtudsz magadról. Hosszú, sírós folyamat ez. De így gyógyulsz.
2023. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Ez így működik, nyugi.

Úgy képzeld el, mint egy nagytakarítást. Jó nagy a kosz, de legalább ismerős.

Aztán kirámolod a szekrényből a ruhákat, lepakolod a polcokról a könyveket. Száll a por, röpködnek a porcicák, szinte fuldokolsz; azt is utálod, hogy belekezdtél.

De szép lassan minden tiszta lesz és a helyére kerül. A felesleges holmikat kiszórod, ami fontos, és értékes, azt megtartod.

Kitartást hozzá, egyszer a végére érsz :)

2023. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok pszichológus de azt mondják, hogy a legtöbb bajt azok a dolgok okozzák, amiket életed során a szőnyeg alá söpörtél. Nyilván jobb így elevickélni, de ha beüt a baj, akkor sajnos ki kell hámozni, hogy mi okozza és utólag kell feldolgozni esetleg azt is, amit egy iskolai csúfolás vagy szülői hozzászólás okozott még gyermekkorban.
2023. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Kimozdított a régi állapotodból, most inog a lábad alatt a talaj, később jön az új, amikor már stabilizálódsz.
2023. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló állapotban vagyok, mióta járok pszichológushoz egyre több minden a szemem elé került, de igazán semmi sem ért meglepetésként, csak jobb nem tudomást venni róla.


Szerintem nekem még van néhány dolog amit fel kell fedjek magam előtt is, de a meglévő, mostanra tudatos dolgokkal én is így vagyok most hogy nagyon jó már ezt is tudom, de mégis mit kezdjek vele, hogyan változtassak?


Én bízom benne hogy hamarosan sikerül ezekre választ találnom, és remélem te is megfogod találni a te problémáidra!

2023. aug. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!