Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet hipochonderség?

Ez lehet hipochonderség?

Figyelt kérdés

Ha valami bajom van rákeresek interneten és a legrosszabbra gondolok egyből amit felad, már szinte minden betegséget kívülről tudok. Pl hittem már magamra Chron betegséget, agydaganatot, trombózist, szívrohamot, csontrákot, vakbélgyulladást stb.

Lehetséges hogy tüneteket “produkálok” de végül sose az a baj amit én hiszek? Pl van hogy akkor nem is érzem vagy kevésbé ha valami mással vagyok elfoglalva vagy valami programom van. És ha az orvos nem lát semmi komolyat én akkor is úgy vagyok vele hogy: Mi van ha mégis?😞 A legutóbb a lábfájásom trombózisnak gondoltam és majdnem pánikrohamot kaptam 20 éves vagyok de ezzel fogom kikészíteni magam és akkor valóban pánikbeteg leszek. Ezen tud szerintetek pszichológus segíteni?



2023. aug. 18. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamról olvasnék. Annyi különbséggel, hogy én többször kaptam pánikrohamot. Legutóbb a szaunába.. az jól esett. :D


Sajnos ez egy komoly mentális betegség. Tüneteket is simán tudsz produkálni. Nekem most 3 hónapja szívrohamom van. Emiatt többször voltam kivizsgáláson, számtalan ekg, fizikai kivizsgálás. Most legutóbb magánban csináltattam szívultrahangot, ez tudott megnyugtatni.


Trombózis.. nekem is volt ilyen érzésem. Azzal nyugtatom magam, hogy ha hetekkel ezelőtt trombózisom és embóliám lett volna, akkor már nem élnék.


Egyébként a pszichológus erősen ajánlott. Én is voltam, csak sajnos nem sokszor, mert 15e ft 50 percre nekem nem annyira fér bele.

2023. aug. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Még 2 évet szenvedek az iskolába (technikum) lehet megpróbálom az iskola pszichológust mert az ingyen van. De megnyugtat hogy nem én vagyok az egyetlen aki így van
2023. aug. 18. 12:07
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok


Nem te vagy az egyetlen. Nekem sajnos megkeseríti sokszor az életem.

2023. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Dettó!

Szinte én is írhattam volna mind a kettőtök hozzászólását!


Én nekem volt olyan gondoltatom agyvérzést kapok vagy agydaganatom van.

Go koponya CT, agyi erek MRI, koponya MRI, nyaki erek UH.

Utána a szívemmel van gond mert szúr a mellkasom picit.

Akkor mentem szív UH-ra, 24 órás EKG, terheléses EKG… persze negatív lett, utána el is múltak a tünetek.

Akkor utána jött a cukorbetegség mert nagyon sok vizet iszom és ekkor én barom felmentem a netre és azt olvastam ha sokat iszol cukros vagy… akkor ott is mindent kivizsgáltattam! 😄

Leukémiát, limfómát is diagnosztizáltam már.

De volt Lyme kór, HIV vírus minden szar ami létezik.

Most megint szúr a mellkasom egyébként, ismét azt gondolom barom volt a kardiológus akinél 2 hónapja voltam, biztonság kedvéért elmegyek egy másikhoz is. Aztán remélem most már befejezem ezeket a hülyeségeket!

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én nekem tényleg vannak testi tüneteim…

Sajnos nekem is pánikrohamok is előfordulnak, borzasztó.

Nekem volt egy nagy esemény az életemben, a pszichológus szerint az váltotta ki ezt. Most azon túl vagyok már, remélem a tüneteim enyhülnek, majd szépen el is múlnak!

Kitartást!

2023. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a múltkor én is majdnem pánikrohamot kaptam mikor trombózist hittem, a végén beteg leszek tényleg..pánikbeteg😞

És szintén képes vagyok testi tüneteket produkálni, fájdalmat meg mindent

2023. aug. 21. 07:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mentalis betegseg.

Amugy ha aggodtok a trombozisgyanu miatt, nezessetek laborban D-dimert vagy DIC-panelt, alvadasi ertekeket, azzal megnyugtathatjatok magatokat...

2023. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Maganban par ezer ft, par napon belul kuldik az eredmenyt emailben. En a COVID oltasok utan voltam hipochonder, minden kis fajdalomra azt hittem, trombozist kapok az Astratol. :DD
2023. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hála istennek én az oltásoktól nem fogok azt kapni mert nincs. De amúgy gondoltam hogy nézetek ilyen labort csak az orvos már hülyének néz
2023. szept. 2. 07:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondom, maganlaborban is lehet, akkor nem kell dokihoz menni. Igaz, fizetos, de kersz telon idopontot es akar masnap mar mehetsz is...
2023. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Igen.
2023. okt. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!