Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mit kéne tennem?...

Szerintetek mit kéne tennem? Jó ez a Frontin nyugtató amit felírt a pciszhiáter?

Figyelt kérdés

Leírnám, hogy mi is történt velem. 8-9 éve kezdődött nálam ez a szorongás pánik amikor kimentem Angliába. 21 éves voltam egyedül repültem ki. Másnap ott el is kapott egy rosszul lét amikor elindultam bevásárolni. Vissza kellett mennem a házba.Ezután sajnos megmaradt a rossz közérzet stb de az elején még nem féltem annyira. Utána amikor átköltöztünk másik lakásba kezdődött azután, hogy ott az egyik nap munka közbe éreztem egy furcsa dolgot. Ki mentem rágyújtani este volt és nagyon furán láttam mindent olyan érzésem volt mintha nem én lennék az. Azóta soha nem éreztem ezt a legrosszabb érzés volt amit valaha tapasztaltam. Ez után 2 évig folyamatosan otthon voltam rosszul volta minden nap pánik rohamok kaptak el azt hittem beteg vagyok szervileg. Elmentem kint házi orvoshoz és ahogy meglátott engem azonnal azt mondta, hogy depresszióm van. Felírta nekem a Szertraline 50mg-ot. 1-et szedtem belőle minden nap. Ugye több mint 2 évig voltam rosszul nem egyszer előfordult, hogy sürgősségin kötöttem ki. Másnap kiváltottam a gyógyszert be vettem és minden bajom elmúlt a következő 2 évben semmi bajom nem volt a pánik rohamok

úgy eltűntek, hogy csak csodálkoztam. Aztán haza jöttem végleg és letettem a gyógyszert 2 és fél év után fokozatosan magamtól. Most úgy néz ki, hogy 1 évig bírtam mert 3x intenzítással jött vissza a szorongásom. Folyamatosan járkálok a lakásban soha nincs nyugtom állandóan attól félek, hogy valami szervi bajom van mert olyan tüneteim vannak. Sokszor leülni nem tudok. Itthon elmentem a házi orvoshoz. Meg voltak a vizsgálatok aztán elküldtek pszichiáterhez. Felírta nekem a frontint 0.25mg-ot (max 3x.0.25) mert elég durván szorongok egész nap, már ott tartottam, hogy azt hittem meg fogok halni, minden nap arra gondoltam, hogy szívrohamot kapok mert már nem bírja a szervezetem ezt a fajta szorongást pánikrohamokat (160-180 pulzus). Persze a munkahelyem megszűnt a folyamatos szorongás, fulladás, fáradtság miatt. Voltam EKG-n szívultrahangom ott minden negatív, holter meg terheléses EKG még vár rám. Éjszaka arra ébredek, hogy nagyon magas a pulzusom ki kell ugranom az ágyból mert meghalok ha nem. De amióta szedem a frontint azóta ezek nem jönnek rám a rosszul létek ANNYIRA de már lassan krónikus fáradság van rajtam minden nap olyan szintű, hogy fújtatnom kell, sóhajtozok stb.. akkor is előfordul ha már az utolsó frontint 12 órája vettem be. Ez lehet a frontin miatt egyébként? 1 hete szedem ti is éreztetek ilyen mértékű gyengeséget fáradságot? Mennem kell majd pszichológushoz is 1 hónap múlva tőle tudnám kérni, hogy állítsanak vissza a szertralinra? Köszönöm az idődet, hogy elolvastad! 29/F



2023. aug. 20. 14:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha a sertraline ennyire bevált miért nem azt kezded el szedni? Hosszútávon szorongásra antidepresszáms ( mint ami a szertralin is) szedhető és nem pedig nyugtató mivel az utobbi a tolerancia miatt egy idő utàn nem fog használni.
2023. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

Ne azt a hulye frontint szedd hanem a Xanaxot.


Egyszeru pelda kerdezo.


Frontin = poshadt kenyer aminek fele jo


Xanax = tiszta, egesz kenyer


Melyiket akarod enni?


A frontin egy magyar generikum (masolat) fos, hol igy hasznal holnap ugy, hol keves hol sok, inkonzisztens. Ha lehet csak Xanaxot kerjel. Igen ott nincs ilyen inkonzisztencia, ott az van hogy mennyi kell es mukodik vagy sem. Mindkettonek hatoanyaga alprazolam, de mas a gyartas folyamat. Roviden HUF alapu gyartassal szemben szerinted milyen minosegu lehet egy tobb millard dollaros ceg; Xanaxot az USA Pfizer gyartja, dollar-milliardos ceg altal legyartott termekhez kepest?


Gondolj itt minosegellenorzesre, terapeutikus hatasok felmerese, szabalyok betartasa, sterilizalas, tisztasag, biohasznosulas valosaga, gepuzemeltetes, karbantartas, ezek mind koltsegek egy gyartonak.


Arrol ismert a mi egeszsegugyunk hogy dol a $$$$$$$$$$ bele? Ha szerinted igen akkor frontin ezerrel, ha atlatod a dolgot akkor Xanax amibe max importalassal nyulnak bele.

2023. aug. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
53%
Na, érdemes volt megint ugyanezt leírnod szászhuszonhatodjára is. Neked ez valami ocd lehet. És ahhoz semmi hozzáfűznivalód, hogy benzót irt fel neki az orvos hosszútávra sertralin helyett ami már egyszer bevàlt,
2023. aug. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

3


Most legyszi ne kezdjunk ebbe bele, faradt vagyok a bohockodasodhoz. Bocsi de ma nincs idom jatszani veled, majd nemtom holnap vagy valami..

2023. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%
De azèrt a poshadt kenyeres hasonlat kifejtéséhez fél oldalon keresztül volt erôd
2023. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Maradt még szertraline-om Angliából azt elvittem az orvosnak meg is nézte de mégse azt írta fel nekem. Mondtam neki, hogy ezzel jól éreztem magam mégis a Frontint írta fel... nem is értem miért.. csodálkoztam is, hogy nem azt írta fel. Annyit kérdezett amikor látta a gyógyszert, hogy nem e volt merevedési zavarom.
2023. aug. 20. 17:54
 7/25 anonim ***** válasza:
57%

Frontin nincs UK-ban.


kormanyzati oldal: [link]


meg egy hivatalos oldal: [link] Ird be a frontint keresobe, sehol nincs vagy "alprazolam", csak Xanax.


Semelyik hivatalos oldalon nem dobja ki a frontint. Nehany kelet EU orszagban valoban lehet kapni, de kepzelem mekkora exportunk lehet Frontinbol.


Kerdezo, ezt elkamuztad. A 3-mas haveroddal egyutt.

2023. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Ja bocs, elirtam a valaszt, AngliaBOL-t irtal. Elnezest tenyleg. hulye voltam. Na de az eredeti valaszom az stabilan all meg mindig. Az en dokimat kulon megkertem hogy Xanaxot irjon. Haziorvosom rogton Xanaxot irt fel. Soha nem kaptam meg frontint es nem is akarok. Allandoan csak rosszat hallok rola, a Xanaxrol meg vagy mukod vagy nem aztan kesz.
2023. aug. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
3-as és ötös vagyok. Mármint mi volt a gyanú? Hogy én kamuból kiírok egy frontinos kérdést? Vagy mi? Neked üldözési mániád is van. Én tényleg frusztráltan ugyan, de jó indulatból mondom ,hogy nem normális, hogy minden egyes frontinos kérdéshez leírod ezt a generikum = szar álláspontotad, ezzel teljesen elterelve az eredeti kérdésről a témát. Igen, a generikumok eltér(het)nek az eredeti gyógyszertől, de miért kell minden kérdésre ráerőltetni ezt a témát? Lehet olyan probléma ami abból adódik, hogy generikum az adott szer, de azért nem ez a jellemző. Én szedtem frontint és xanaxot is és én semmilyen különbséget nem tapasztaltam. De ebből nem azt a következtetést vonom le, hogy nem létezik a kettő között különbség, de hagyjuk már meg annak is a lehetőségét, hogy maga az alprazolam, mint hatóanyag okoz problémát és nem pedig az, hogy nem a pfizer gyártotta le.
2023. aug. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
6-os: Nagyon fura, általbáan a pszicihaterek csak átmenetelig adnak nyugtatót. A merevedéi zavaros kérdés pedig teljesen adekvát volt, az SSRI-ok (mint ami a sertraline is) nagy arányban okoznak szexuális zavarokat. Vagy az volt a válaszod, hogy okozott merevedési zavart? Mert csak ebben az esetben érteném meg, hogy miért írt helyette fel frontint
2023. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!