Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fojtogatás btk szerint...

A fojtogatás btk szerint minek minősül?

Figyelt kérdés

Anyósom cukorbeteg és ez mellett mentális betegségei is vannak.

Szombaton reggel ő mégis lekváros kenyeret evett ( utána természetesen rosszul volt egesznap ) .Mikor megkérdeztem, hogy miért csinálta , miért nem ébresztett fel , agresszív lett . Konkrétan közölte, hogy én nem pofazom neki , ő azt eszik amit akar és fojtogatni kezdett.

Párom 24 órás szolgálatot adott így nem volt itthon . Az anyósom testvére szedte le rólam . Ha nincs itt , akkor valószínűleg befejezi . Én csak védekezésképpen a haját teptem . A pszichiátria kiengedi , mert ott nem mutat agressziót.

Ha feljelentést teszek minek minősítik ? Testi sértés vagy gyilkossági kísérlet?

Mikor párom itthon van , akkor nem történik ilyen, mert a fia hatással van rá .

Legkisebb gyermek 6 hónapos. Rajta kívül még 2 gyermekem van .

Mivel 58 éves idősek otthonában nem fogadják . Nincs jövedelme. Velünk él , de én már félek tőle .

( skizoeffektiv zavaros)



#BTK #mentális betegség #Skizoeffektiv zavar
2023. aug. 21. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Gyilkossági kísérlet
2023. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez volt a tippem . Van értelme feljelentést tenni még? Nyakam lila , látszik . Vagy elme állapota miatt nem fog semmi történni ?
2023. aug. 21. 13:48
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Van értelme. Mielőbb.

Más.:Elme szoc otthon is van.

2023. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Alapból gyilkossági kísérlet lenne, de mivel diagnosztizált mentális beteg, nem büntethető kategóriába esik.

Amúgy mi értelme lenne feljelentést tenni? Akkor elkoltozne?

2023. aug. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Magától nem ,nem is dolgozik. Nincs jövedelme sem . Viszont így talán nem engedik ki 10 nap múlva a zárt osztályról . Féltem a gyerekeket is . Csak akkor normális ha a párom itthon van . Egyedül nem élhet .
2023. aug. 21. 14:02
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Na és akkor mi van, ha 15 nap múlva engedik ki? Amúgy a párodnak mi a véleménye? Mert kicsit érdekes lesz, ha ő az anyját tamogatja, nem téged, márpedig innen nézve ez a helyzet, hiszen különben nem élnétek együtt,
2023. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Persze, mindenképp tegyél feljelentést.

Attól, hogy mentálisan beteg és nem "normál" börtönbe fogják zárni, máshová azért igen.

2023. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6/ az a véleménye , hogy nem tud vele mit csinalni mert beteg és hova vigyük.... Utcára nem akarjuk tenni . Szerinte , nem akart megölni. De ő nem volt itt . Engem fojtogatott és esze ágában nem volt elengedni, egyébként is homicid. Több zárójelentésében szerepel , hogy a hangok azt mondják neki öljön meg valakit. Szedi a gyógyszert , de ha magas a cukra ugyanúgy agresszív lesz . Hiába a rivotrill. A párom próbál veszekedés nélkül lavirozni és a legtöbbször elkerülni a konfliktusokat. Viszont ez így nem állapot .
2023. aug. 21. 14:29
 9/14 anonim ***** válasza:

Értem. Nos, ha ilyen szerepel a zárójelentésben, akkor nem büntethető. Ha nem volt szemtanú, amúgy bizonyítani is nehéz lesz, hogy ő probalkozott, de mindegy.

Innen nézve ennek válás lesz a vége. A férjed nem fogja jó szemmel nézni, hogy feljelented az anyját, és ha bele gondolsz, meg lehet érteni. Azt a nehezebb, hogy ilyen helyzetbe miért vallaltal 3 gyereket. Nyilván nem az elmúlt 1,5 évben lett skizofrén.

2023. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%
9: Azért elég gáz lenne, ha csak olyan ügyekben tudnának ítéletet hozni, ahol volt szemtanú. Ilyennel nem szabad foglalkozni, ha valakit megpróbálja megölni az embert, azt fel kell jelenteni, nem kérdés.
2023. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!