Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális ez a gondolkodás?

Normális ez a gondolkodás?

Figyelt kérdés

Semmi értelme az életnek. Felkelünk, eszünk, dolgozunk, alszunk. Nem leszünk szabadok soha. Én szabad szeretnék lenni ehelyett csak egy rabszolga vagyok a munkahelyemen úgy bánnak velem és mások szerint tűrjem szó nélkül mert különben mehetek az utcára. Úgy döntöttem megölöm magamat inkább. Mert nem vagyok szép, tehetséges, megnyerő személyiségű ember ezt érdemlem.

Lehetek kedves, szorgalmas senkit nem érdekel.

Meg akarom tagadni az emberi életet annyi gyűlölet van bennem...

Nem tudom mások mit szeretnek ebben mi értelme az életnek...



2023. aug. 22. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előbb próbáld meg inkább a munkahely-váltást, esetleg költözz más környékre, ahol több a lehetőség, stb. Nem minden munkahelyen tekintik az embert rabszolgának. Az öngyilkosság könnyebb, ez tény, de azért érdemes lenne ezt-azt kipróbálni még előtte.
2023. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már 4. állásinterjún vagyok túl és nem vettek fel sehova. Nem tudom mit rontok el. Vagy annyira szánalmasan nézek ki, hogy ezért utasítanak el? Ki tudja... És ezek ilyen boltos munkák nem valami amihez sok elvárás van... Még emiatt is lenéznek, hogy csak ennyire futotta. Bármit tehetek soha nem fognak megbecsülni. Pedig igyekszem de semmi... Mintha elrohadnék belülről semmire nem vagyok jó
2023. aug. 22. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4 interjú manapság semmi sajnos. El kell menni sokra, míg valahova felvesznek. Általában vissza se írnak az embernek, bunkók.
2023. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom... Annyira stresszelek már interjú előtt, gyomoridegem van legszívesebben hagynám az egészet.

Aztán lehet máshol se lesz jobb legalábbis nekem ezt mondják

2023. aug. 22. 13:00
 5/11 anonim válasza:
73%

A modernitásban, szekularizmusban tényleg semmi értelme az életnek és tényleg kb. soha nem leszel szabad az átlag munkahelyen, és még egy otthont se tudsz magadnak venni soha a fizetésedből. Én is ezzel küzdök. Szerintem ne öld meg magad, mert annak sincs értelme. Azt a hiányt amit érzel pótolta korábbi korokban a vallás, meg a jobb körülmények.


Pl. a középkori parasztok sokkal kevesebbet dolgoztak, mint ma bárki, és biztos munkájuk, sokkal alacsonyabb adójuk, manapság prémium minőségűnek kategorizált ételük (hormon blokkoló vegyszerek nélkül), szűz szubmisszív feleségük volt, sok gyerekük akik tovább könnyítették az idénymunkát, és ha túlélték a gyerekkort, akkor simán éltek addig vagy tovább, mint a jelenlegi férfi átlag életkor Magyarországon (~65-68), de a ténylegesen öregek sem voltak ritkák. Születésüktől fogva volt értelme az életüknek, nem hülyítették őket valótlan elvárásokkal (média), volt célja és magyarázata az életnek a vallásban, és a szerető családjuk körében (egyedül elveszve valami kórházi ágy helyett), abban a tudatban haltak meg, hogy az őseikhez csatlakozván Isten örök világa vár rájuk (a mostani ember totális tudati összeomlásával és pánikszerű kétségbeesésével ellentétben).


Manapság az egyetlen dolog amit tenni tudsz, az a gondolkodásod, értékrended, elvárásaid megváltoztatása. Javasolnám a vallást, és azon belül messzemenően az intellektuális és misztikus részét és írásait, de sajnos Magyarországon az agyhalott kereszténységen kívül más nemigen érhető el. Ha érdekel az ilyen fajta szemléletváltás, akkor a legnagyobb jóindulattal mondom, hogy próbálj előítéletek nélkül megismerkedni a "Krisnásokkal", magyarán az ISKCON-nal, mert minden itt elérhető és hozzáférhető vallás közül ők a legkoherensebbek és a legtöbb útmutatással, filozófiával és magyarázattal rendelkezők.


Ha érdekel akkor dobj egy emailt a budapesti képviseletnek (vagy látogasd meg őket ha pesti vagy), és lehet hogy a közeledben is találsz templomot:

[link]


Illetve a Krisna völgyet is meglátogathatod, vagy az éttermüket:

[link]



Ezen túl nem igazán van más válasz a pszichologizáláson túl, ami ráadásul azon alapszik, hogy nem ismeri el a ténylegesen menthetetlen és embertelen helyzetet, hanem csak megpróbál téged valahogy hozzászoktatni vagy átverni azzal kapcsolatban, anélkül hogy bármit megoldanának.

2023. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Mondd te becsülöd magadat? Félek, hogy nem. Ezzel kellene kezdened.

Szerethető vagy, értékes vagy, egyedi vagy.

Nézd meg erről Max Lucado kisfilmjét!

2023. aug. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész fos élet a pénzhajhászásról szól..Gyűlölök dolgozni,hiába 2.3 milliót kaptam július hónapban,svájcban dolgoztam..mégis otthagytam pedig máig várnak vissza..mindent unok és utálok az életben de legjobban dolgoztni,egy szar rabszolgaként élek mióta megszülettem köteleztek hogy iskolákba járja,amint véget értek menni kellett dolgozni,hányinger az egész élet,gyűlölök élni és már annyira beleuntam alig várom véget érjen végre.
2023. aug. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is így vagyok. Nem is kértem az életet, mégis viselnem kell a szüleim rossz döntésének a következményét.
2023. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

6-os,amiket írsz,az csak önámítás lenne.

Engem akárhogy dícsértek bárhol dolgoztam,értékes vagyok,nagyon ügyes,szerethető..mindig leszartam,egyáltalán nem érdekelt,hidegen hagyott,mindig csak az órát néztem-nézem hogy mehessek végre haza,és véget érjen az adott nap...Ez csak egy példa de egy olyan ember mint te,vagy a többi hasonló aki szeret élni sosem fog megérteni egy olyat aki gyűlöli az életet és egy átoknak érzi,és a végét várja hogy végre megszűnjön ez a büntetés..

2023. aug. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek veled.
2023. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!