Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A transzneműség pszichiátriai...

A transzneműség pszichiátriai kivizsgálása hogyan zajlik? Vannak pl tesztek, vagy csak szóbeli beszélgetés? Miket kérdeznek ott?

Figyelt kérdés

Kérem, az írjon, akinek személyesen neki, vagy ismerőse által van erről konkrét tudása (tippjeim, elképzeléseim nekem is vannak).

Köszönöm.


2023. aug. 22. 12:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Nem értelmes vagy pontos a kérdésed.


Mire vagy kíváncsi?


Az, hogy van-e különbségtétel amiatt, hogy valaki transz?

Vagy arra, hogy valaki identitászavarral keres fel egy pszichiátert és arra mi a séma?

2023. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen pszichiátriai kivizsgálásról még nem is hallottam. De az biztos hogy az egyneműekhez vonzódás, valamilyen pszichés el változás.
2023. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Szóbeli elbeszélgetés, személyiség tesztek, egyéb tesztek amikből kiderül hogy az ön elméje ép, és tudatában van annak amit szeretne. Hogy önt senki nem befolyásolja ebben, és hogy teljesen a saját döntése. Illetve hogy a következményekkel, velejárókkal is tisztában van. Ez egy picit hosszadalmas folyamat, de ne adja fel. Segítőkészek az orvosok mindig, nem fogja önt ott elítélni senki.
2023. aug. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha pedig megvan a pszichiátriai szakvélemény, és ön kéri & van elég ideje & pénze akkor a nagy műtétet is elvégzik a megfelelő kivizsgálások, és hormon beállításokkal együtt.
2023. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

1,2: erről az állapotról pszichiáter szakorvos állít ki egy szakvéleményt, hogy te az vagy (vagy sem), és ennek a pszichiátriai vizsgálatnak a részletei érdekelnek:)

2023. aug. 22. 12:31
 6/16 anonim ***** válasza:
17%
2023. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Először beszélkedés az előtörténetről pár 45 perces alkalom max. Utána tesztek egy 1 és fél órás alkalom. Van egy szakvéleményet a kettőböl. Az egész arról szól, hogy döntöképes vagy és nem vagy bolond.


1,2 A transzfóbok egy pszichiátertől is félnek, mert ők nem bolondok. Az agyturkás stigma erős mai napig.

2023. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7. Hát ez baj. Nem erről kellene szólnia. Szerintem pár 45 perces alkalom nem elég pláne hogy sokan ki tudják játszank. Nem véletlenül van annyi ember aki mint kimerült nem is transz. Hosszabb ideig kellene vizsgálódni. És miért ne kellene? Nagyon komoly, testcsonkítò műtéteket van szó.

A következményeiről nem tájékoztatják megfelelően a beteget, egy pszichiáter nem is tud ebben információt adni, csak az orvos aki végzi a műtétet vagy adja a gyógyszert. Sokan vannak akik azt mondják hogy nem lettek tájékoztatva a hormonok vagy műtétek következményeiről.

2023. okt. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8: Az nem is a pszichiáter dolga. Teljesen más dolog a szakvélemény/diagnózis, meg maga a tranzíció és annak a lépései, de az most nem is ide tartozik.

Tovább vizsgálódni? Én pl ellenkező neműnek érzem magam kb 28 éve (32 vagyok), nem is értem, h mit fogunk erről 3x45 percet dumálni, de hát legyen... Az mondjuk teljesen más szerintem is, mikor valaki - pláne mondjuk egy tizenéves - elkezdi azt érezni, hogy ő más nemű.

2023. okt. 2. 13:17
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Persze higy bem pszichiáter dolga. De 3-mas pont ezt írta.

Mit nem értesz azon higy meg kell vizsgálni? Komoly műtétekről van szó. Inkább előtte megvizsválni minthogy megbánd a műtétet.

2023. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!