Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdektelenné váltam sokmindenr...

Érdektelenné váltam sokmindenre, Kiégtem?

Figyelt kérdés

Hónapok óta azt érzem, h nincs motivációm semmihez.

Megvan mindenem, amit el akartam érni az életben, 3 egészséges gyerek, csinos feleség, hitelmentes ház, 2 autó, karrier, vállalkozás, megtakarítás, stb, de egyszerűen úgy érzem elfogyott a lendület vagy a motiváció.

Nem lelem örömöm a világ dolgaiban, érdektelen lettem.

Pár éve extrémsportolok intenzívebben, de be kell lássam, hogy fenntarthatatlan és költséges időben és pénzben is.

Anélkül meg kb lézengek.


2 éve volt egy életközépi válságom pár hónapig, azt hittem már túl vagyok rajta, de mintha nem teljesen.


Egyébként mindig pörögtem, mint a búgócsiga, nagykanállal ettem az életet, ezért is furcsa ez most nekem.

43F


2023. aug. 22. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A múltkor egy nő tette fel ugyanezt a kérdést. Ott is pontosan ez volt, három gyerek, házasság, hónapok óta semmi motiváció. Remélem, ez csak véletlen.

HA igaz a sztori: az utolsó mondatodban megválaszoltál mindent: mindig pörögtél. Néha lassítani is kell! Keress olyan dolgot, ami régen feltöltött, örömet szerzett. Lehet az kirándulás, szex az asszonnyal, zenehallgatás, olvasás, kirándulás, kocsikázás akár egyedül.

2023. aug. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ebből lehetséges felállni, regenerálódni lelkileg. A családodból erőt is meríthetsz nem csak lemeríthetnek! :) Szoktatok például csak úgy nekiindulni autóval és egy szép helyen megállni barangolni? Ilyesmikkel töltsd az időt ne extrém sporttal mikor ilyen rossz az állapotod. Nem a mellékvese pörgetésére van szükséged hanem a lazításra, nyugalomra jelenleg.
2023. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kroms ***** válasza:
57%
Elég egyértelmű, hogy csak több pénzre van szükséged a boldogsághoz.
2023. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3: par eve en is ezt hittem, de hiaba dolgoztam erte tobbet es kerestem meg tobbet, nem lettem boldogabb.

Nyilvan a rose d'or fedelzeten biztos nem lennek rosszkedvu, de valahogy nem ugy erzem, h onmagaban a tobb penz boldogabba tenne.

2023. aug. 22. 16:02
 5/8 Kroms ***** válasza:

#4

Akkor miért írtad problémaként, hogy túl költséges lenne tovább extrém-sportolnod? Ebből nagyon az jön le, hogy a több pénz megoldaná a problémát.

2023. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A penzen nem tudok idot venni. Tehat nem fogom hamarab odaerni mondjuk 100kmrel arrebb.

Par naponta meg nem fer bele 2x100km utazgatas (az idombe), mert akkor a csaladomat nem latnam soha.

Igy ertettem inkabb, nem helisízek vagy tandemugrok:)

2023. aug. 22. 16:39
 7/8 Kroms ***** válasza:

#6

Ok, tehát időre lenne leginkább szükséged. Vagyis csak szerezned kell olyan passzív jövedelmet, amiből legalább annyi jön be, mint a melódból, hogy azt otthagyhasd.

2023. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A melom nem sok idot vesz el. Marmint szabaduszo vallalkozo vagyok, rugalmas idobeosztassal.

Es van nemi passziv jovedelmem is, de nyilvan abbol meg nem elnek meg.

Ettol fuggetlenul nem tehetem azt meg, h pl en allandoan utazgatok vagy szorakozgatok, mert nyilvan a gyerekeimnek is szuksege van a jelenletemre.

2023. aug. 22. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!