Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet normális aki öngyilkos...

Lehet normális aki öngyilkos akar lenni?

Figyelt kérdés
Ha valaki logikus gondolatok alapján dönt úgy, hogy nem akar élni. Végülis sajnos egy olyan társadalomban élünk ami tönkreteszi a bolygót az emberek gyilkolják egymást, háborúk stb. A legtöbb ember tudja ignorálni ezeket a dolgokat de én nem. Szégyellem, hogy az emberi fajhoz tartozom. Nem látom az értelmét ennek az életnek, mókuskeréknek, igazságtalanságok elviselésének ezért lennék inkább öngyilkos

2023. aug. 27. 11:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
92%
Aki ki akarja nyírni magát az normális. Aki kinyírja magát, az nem normális.
2023. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
11%
De ne legyél öngyilkos, mert pokolra jutsz.
2023. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem lehet. Legyünk őszinték, az élet normál esetben hosszadalmas, csak visszanézve tűnhet úgy, hogy gyorsan eltelt, már akinek. Élni adott, ha már vagy, abból ki lehet hozni sok mindent, de ha nem akarsz, az a te ügyed abból a szempontból, hogy még évtizedekig lenne újabb nap, amit kénytelen vagy eltölteni. És ehhez nem kell depressziósnak lenned, búval bszottnak. Van, hogy egyszerűen nem, és ez teszi ki a napokat. Kitöltheted mindenfélével, amik akár tetszenek is neked, de ettől még ha választhatnál, habozás nélkül hagynád azokat az időkitöltő elfoglaltságokat a megszűnés javára.
2023. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Kulcsszavak közt szerepel a depresszió, ami egyáltalán nem normális állapot.
2023. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
54%

Ugyancsak logikus gondolatok alapján le lehet vezetni az élni akarást is.

Végülis jelenlegi tudásunk szerint ez a bolygó az Univerzum legkülönlegesebb helye és rajta az ember a legkülönlegesebb élőlényfajta. Az, hogy valaki mindebben részt vehet, a legkülönlegesebb lehetőség egy tudattal rendelkező élőlénynek.

Ha ezt az alapvetést logikusan továbbgondoljuk, esetleg kiderülhet, hogy a szégyen és a frusztráció amit az emberi mivoltod miatt érzel mindössze egy anomália, egy kijavítható, sőt kijavítandó rendellenesség. Talán olyasmi, mint amikor ki akarja valaki dobni az egyébként hibátlan pár cipőjét, mert az egyiken összegabalyodott a fűző.

Neked amúgy sem kötelező tönkretenni a Földet, embereket ölni, vagy akár csak csúnyán nézni rájuk. Akár mutathatnál példát másoknak elvárások nélkül, hogyan is kellene élni.

Válts szemléletet, keress, kérj hozzá segítséget hozzáértőktől.

2023. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%

#5

Csak hogy éppen nem a cipőfűző gabalyodott össze, hanem az utcán lábonvert egy idegen egy baltával.

2023. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hiába mutatnák én példát a legtöbben mennek a többség után attól még nem lesz jobb az élet, nekem nincs hatalmam ahhoz, hogy segítsek. Nekem is részt kell vennem ebben a társadalomban ezzel együtt a rossz dolgok támogatásában. Szerintem az emberek többségében benne van egy gonosz ösztön, hogy uralkodni akarnak másokon ez a baj ami háborúkhoz és végtelen szenvedéshez vezet.
2023. aug. 27. 12:09
 8/29 A kérdező kommentje:
Amúgy diagnosztizált depressziós vagyok de már nem hiszem, hogy én vagyok a beteg inkább ez a társadalom.. Nem csoda, hogy a depresszió népbetegség egyre többen mennek tönkre mégse tesz senki semmit.
2023. aug. 27. 12:11
 9/29 anonim ***** válasza:
15%

#8

A depressziósok 90%-a azért "depressziós", mert az a divatos. A maradék 10% pedig az előbbi réteg miatt.

2023. aug. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
34%

Nem gondolom ,hogy normális lehet. Azért, mert az embert rengeteg evolúciós ösztön inti óva, hogy ne haljon meg. A megijedés, a félelem, az arcok meglátása bizonyos mintákban, a csuklás, a nevetés. Minden a túlélést szolgálja.

A minap nézegettem a gyertyalang.hu oldalt, ahol egy gyönyörű lányt találtam. 24 évesen halt meg. Rendszeresen gyújtok az újakért is. A neve alapján rákerestem facen is és öngyilkos lett. Friss házas volt, a férje is helyes volt ahhoz képest. Semmi oka nem volt. Egyszerűen csak meghalt és.. halála előtt megosztott egy mesét, hogy elhagyja eme világot. Valami nagyon nagy bántalom érhette.


Nagyon-nagyon kár érte. Gyönyörű volt. Boldognak tűnt a képeken is.


Volta kutatások is, melyek kimutatták,hogy öngyilkosság után pár másodperccel olyan hormonok szabadultak fel, melyek megbánásra utalnak.


Összegezve, nem éri meg. Meg fogod bánni, utolsó leheleteddel is meg fogod bánni, hogy öngyilkos lettél, és minél előbb pszichológus vagy legalább egy nagyon hozzá közeli emberrel kell beszélnie egy ilyen helyzetben az alanynak.

2023. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!