Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a fene van velem, miért...

Mi a fene van velem, miért nem tudok normális lenni? Depressziós vagyok, vagy ez csak simán kamaszhiszti?

Figyelt kérdés

Mostanában(2-3 hónapja) folyamatosan letört vagyok, semmit se tudok elvégezni és csak nézek ki a fejemből. Mindig fáradt vagyok, mert képtelen vagyok aludni(félek), vagy ha sikerül, akkor is többször felébredek közben vagy sokkal hamarabb,mint kéne(pl fél 5-kor,aztán nem tudok visszaaludni). Állandóan sírhatnékom van, van hogy egy nap 3-4 órát folyamatosan sírok, vagy random elkezdek bőgni a héven, buszon. Egész nap fekszem/ ülök, nézek ki a fejemből, és egyszerűen képtelen vagyok bármit is csinálni, mert vagy nem tudok rá koncentrálni, vagy elkezdek sírni, mert fáj, franc tudja h mi.Nem tudok enni, nincs kedvem semmihez csak saját magam sajnáltatásához, pedig belül tudom h semmi komoly problémám nincs. Néha viszont teljesen felpörgök, annyira h nem tudom magam leállítani és olyan hülyeségeket csinálok, amit épeszű ember nem tenne(pl: verem magam, vagy üvöltök,török-zúzok),néha félek magamtól.

És a legrosszabb, h nem tudok másra gondolni, csak az öngyilkosságra. Hogy hogyan csinálnám, mikor és hol és hogy milyen jó lenne csak úgy feladni...Pedig régebben nem voltam ilyen, tudtam boldog lenni, nagyokat aludni és enni, vagy odafigyelni,de most nem érdekel semmi.



2014. jún. 24. 18:10
 1/3 A kérdező kommentje:
ja, és 14/l
2014. jún. 24. 18:14
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak megijeszteni, de ez a kamaszhiszti fogalmat már réges régen túlszárnyallta. Sőt, még az enyhe depresszió állapotot is. A leírásodból látszik, hogy elég komoly depresszióról van szó, egy kis hangulatingadozással és szorongással megspékelve. Nem mondom, hogy nem játszik szerepet benne a hormonrendszered átalakulása, de az szerintem csak a "Néha annyira felpörgök..." részt meríti ki.

A többinek semmi köze a "kamaszkori hisztihez".

Mivel ilyen fiatalon kialakult már ez nálad, én azt javasolnám, hogy minél hamarabb keressetek fel a szüleiddel egy pszichológust, és készülj fel rá, hogy valószínűleg pszichiáterhez is el fognak küldeni, és gyógyszereket kellesz szedned. De ez nem biztos, olyan 80-85%.

De nagyon fontos, hogy szakemberhez fordulj, mert idősebb korodra ez sokkal tovább burjánzhat...Pánikbetegség, személyiségzavar, bipoláris zavar, és még sorolhatnám.

De ha csírájában elkapjátok a dolgot, megúszhatod a későbbi esetleges problémákot.

Sok kitartást és jobbulást kívánok Neked! :)

2014. jún. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Bipoláris szemelyisegzavarra hajaz
2017. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!