Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandósult szorongásos tünetek?

Állandósult szorongásos tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Arra vagyok kiváncsi, hogy vannak e itt hozzám hasonlók, akiknek egész nap fennállnak a szorongásos tünetei. Már túl vagyok sok pánikos perióduson, de a jelenleg fenn álló tüneteim rosszabbak, mint egy múlandó pánikroham.

Az elmúlt 3 hónapban ezeket a tüneteket produkáltam: világidegen megélése, deperszonalizáció, gyengeség, mellkas nyomás, magas pulzus, égő bőr érzet, étvágytalanság, rossz közérzet., dekoncentráltság, remegés, félelem..Stb.

Ezek a tünetek folyamatosan váltakozva fenn állnak. Volt valakinek hasnonló egész nap kitartó rosszullétei? Nagyon nehezen viselem.:(

Szervi okok kizárva ( vérvétel, szívultrahang, ct, negatív)

Pszichiáternél most voltam magánba. Velaxint és 2x0,5 xanaxot írt fel.

Pszichológushoz irányított további terápiára.

Az antidepit nem kezdtem még el. A 3 hónap alatt, mióta nem vagyok toppon, kb 8 féle gyógynövényes csodabogyós cuccon vagyok túl, de nem használtak. Relaxáció, légzésgyakorlatok...egyenlőre kevésnek bizonyultak.

Tartok egy kicsit az antidepresszáns szedésétől. De más kiutat egyenlőre nem látok.

Antidepivel kapcsolatban is szívesen fogadok hozzászólásokat, tapasztalatokat.

Köszönöm.


34/N


2023. aug. 27. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Amit átélsz az a generalizált szorongás. Rövid távon benzodiazepin (mint ami a xanax) adható, hosszútávra pedig antidepresszáns (általában SSRI vagy SNRI), mint a Velaxin. Te valamiért SNRI-át kaptál, ami a noreadrenalira is hat a szerotonin mellett, ami elég furcsa választás. Ráadásul az összes adható antidepresszáns közül a legnehezebben letehetőbbet írta fel valamiért az orvos (venlafaxin hatóanyag). Általábban escitalopram vagy sertralinnal szoktak kezdeni az orvosok. Szóval én tuti nem venlafaxinnal kezdeném a gyógyszerpróbálgatást. Azt tudnod kell, hogy amikor az orvos felír egy antidepresszánst akkor gyakorlatilag "a hasára üt", egyik SSRI és SNRI sem bizonyítottan hatásosabb a másiknál, főleg nem egyénre nézve.


Ami általánosságan antidepesszánsokkal (pontosabban az SSRI-okkal és SNRI-okkal) kapcsolatban gyakori probléma az a szexuális mellékhatás (férfiaknál erekciós probléma, nehéz elélvezés, örömtelen orgazmus, szexuális vágy csökkenése/megszűnése). Van akinél nem ,ejeltnezik, van akinél elmúlik és egy jó nagy hányadánál az emebreknek a szedés közben végig fenláll a probléma. Meg némi hízás is előfordulhat.


Szóval tömören ennyi. Sajnos szorongás esetén hosszútávra nagyon nincs más választásod mint egy SSRI vagy SNRI. Esetleg még a buspirone próbálható, de elég sokan panaszkodnak rá, hogy nem használ, a mirtazapine pedig farkasétvágyat csinál.

2023. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
1. voltam. Egy kis pontosítás. Azért írtam, hogy a venfalaxin (Velaxin) rossz váltasztás szorongásra (vagyis inkább rosszabb választás, mint egy SSRI) mivel a noradrenalin-visszavétel növelheti a szorongást. És azért tehető le nehezebben, mivel sokkal rövidebb a felezési ideje (ami azt jelenti, hogy milyen gyorsan ürül ki a szervezetedből), mint egy SSRI-nak. Ha valaki mondjuk reggel 8-kor szedi, és aznap csak pl. délben tudja bevenni valamiért már akkor szokott elvonási tünet jelentkezni, SSRI-oknál pedig belefér 1-2 nap kifelejtés (kivéve a paroxetinnél, aminek szinten elég rövid a felezési ideje)
2023. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Uhh. Köszönöm a hosszú válaszod.:) Írhatok neked privátban? Egy- két dolgot még megosztanék.
2023. aug. 27. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Persze
2023. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1-2 válaszra....sok butaságot írtál, de sebaj.
2023. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Na mi a butaság?
2023. aug. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5 válaszoló. Mi volt butaság az írásában?
2023. aug. 27. 16:52
 8/10 anonim válasza:
Én nem voltam orvosnál, de nekem is folyamatosan fennállnak a tünetek...
2023. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as válaszoló. Milyen tüneteid vannak? És mióta?
2023. aug. 28. 15:04
 10/10 anonim válasza:

Állandósult félelem, esténként remegek, nehéz légzés is előfordul, mellkasi fájdalom, gyengeség


8-as voltam

2023. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!