Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam abba a vagdosást?

Hogyan hagyjam abba a vagdosást?

Figyelt kérdés

Feszült vagyok és utálom magam ezért megnyugtat ha megvágom magam, tudom abba kéne hagynom de nem bírom...

Boldogtalan vagyok és magányos, nem tudom mit tegyek bármit próbálok nem lett jobb. Néha azt érzem legszívesebben elpusztítanám magamat, mert annyira nem látom értelmét semminek de egy idő után megnyugszom de az nem tart sokáig...

Már egyre többször vágom meg magam vagy megütöm magam, szerintetek mit tegyek? Járok pszichiáterhez de nem mertem elmondani ezt, mert félek, hogy a zárt osztályra küld vagy ilyesmi...



2023. szept. 3. 20:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

A pszichológustól nem félni kell, ő a szövetségesed. Ha neki nem számolsz be a problémádról, ugyan kinek mondanád el?

Ha az intézményi kezelés s megoldás, miért is kéne elutasítani? Meg akarsz szabadulni a szenvedéstől: fogadj el hozzá bármilyen eredményes módszert!

2023. szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

A megfelelő kezelés érdekében mond el,beszélj róla.

A pszichológus azért van,hogy segítsen,de ahhoz erről is tudnia kell.

2023. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az lenne az eredményes módszer, hogy begyógyszereznek úgy, hogy ne is tudjak magamról és bezárnak legalábbis csak rosszat hallottam az ilyen helyekről...
2023. szept. 3. 20:58
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen biztos, hogy önkívületi állapotba gyógyszereznek, vagy csak te feltételezed ezt?

A helyzet a következő: bajban vagy. Magadtól nem tudod megoldani a problémát. De szeretnéd megoldani. Ez jó. Mivel magadtól nem tudod megoldani, kell a külső segítség. Hát keresd és fogadd el a külső segítséget. És előre ne ítélkezz a külső segítség hatékonyságát illetően. Mit veszíthetsz?

2023. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én még nem voltam kórházban saját tapasztalatom nincs csak amiket olvastam azok pedig nagyon rosszak ezért nem akarok bekerülni oda.

De igazad van vesztenivalóm nincs sok csak félek nem akarom, hogy még jobban bántsanak...

2023. szept. 3. 22:11
 6/19 anonim ***** válasza:
69%
Bocs de ennél minden jobb. Igyál alkoholt, egyél gyorskaját, még a drogozásnak is több értelme van. A vágás fáj, nyomot hagy és kb 5 mp ig tereli el a gondolataidat.
2023. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg borderline szemelyisegzavarod van. Lepj be ilyen fb csoportba rakj ki kerdest h mit tudsz kezdeni ebben a hekyzetben.


Amugy a gyogyszer tud segiteni h stabilizslva legyen a hangulatod. Van akit tenyleg rosszul kezelnek de sokakat nem. Szakemberhez kell menned v fizetos v tb

2023. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél beszélgetni, írj
2023. szept. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
talald meg Jezust
2023. szept. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
Ha jársz már pszichiáterhez, gondolom, van egy alap probléma. Mindenképpen meg kellene osztanod vele az önsértéses dolgaidat is. Emiatt nem fog kórházba küldeni, csak ha öngyilkossági szándékaid is vannak. Viszont a terápia szempontjából erről tudnia kell, hogy segíthessen. Talán tőle több és szakszerűbb segítséget kapnál ebben a kérdésben, mint a gyakorikérdések lelkes közönségétől. A pszichiáter/pszichológus erre van kitalálva, ne félj tőle. Ha mégis kórházat javasolna, még mindig eldöntheted, szeretnéd-e. Kényszeríteni nem kényszeríthet rá. Egyébként ha borderline vagy, és esetleg beutal Tündérhegyre, vagy a Thalassa-házba, én a helyedben kipróbálnám, mert én viszont jókat olvastam ezekről a helyekről, egy próbát akár meg is érhet.
2023. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!