Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjam abba a vagdosas...

Hogyan hagyjam abba a vagdosast? Mit tegyek ellene? 14L

Figyelt kérdés
A bal kezem tele van vagasokkal, de nem csak a csuklom korul, hanem az egesz alkarom. A belso fele es a kulso resze is. Tesi oran hosszu ujju volt rajtam, de a tanar levetette velem mert, hogy nem szabad abba lenni. Roplabdaztunk es mindenki meglatta a kezemet. Elkezdtek viccelodni, csufolni mindenfelevel. Az egyik "osztaly r*b@nc@" rohant is a pasijahoz, hogy elmondja neki. O is elkezdett piszkalni. 'Emos' 'hentes' etc. ilyeneket mondanak. Nagyon rosszul vagyok most, nem akarok iskolaba menni. Az utobbi idoben nagyon rosszul volam bizonyos dolgok miatt, a suli sem ugy megy ahogy szeretnem, mindenki elvarja, vagyis ugy gondolja, hogy nekunk nincs mas dolgunk csak tanulni, tanulni es tanulni. Mint valami robot. Az elmult kb egy het alatt 3-4kg-t fogytam. Mit tehetnek? A szuleimmel nem tudok errol beszelni. Rettegek mit gondolnanak arrol amit teszek magammal.
2015. febr. 18. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

maszturbálj

rágózz

gépezz


soroljam még? :D

2015. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp pszichológushoz kéne fordulnod, egy jó szakember sokat segíthet! Ha ennyire látványosan tele van vágásokkal a karod akkor a szüleid se tagadhatják már hogy problémáid vannak, szóval beszéld meg velük és vigyenek el minél hamarabb egy szakemberhez! Esetleg ha van ilyen, akkor beszélj az iskola pszichológussal!
2015. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az osztály társaid gúnyolódtak, és a tanárod mit csinált? Nem szólt érte? Nem kérdezett rá, hogy mi ez? Vagy miért? Elnézte ahogy nevetgélnek rajtad a társaid?
2015. febr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tele van az ország ifjúsági mentálhigiénés osztályokkal, szervezetekkel, stb. Ha nem félsz a telefonálástól/e-mail írástól, akkor keress egy hozzád közelit és érdeklődj a lehetőségeidről.


A másik lehetőség a háziorvos felkeresése aki szintén majd megmondja, hogy mit lehet tenni ilyen helyzetben. Mivel rádszálltak a többiek, én a helyedben ezt minél előbb elrendezném és addig kivennék egy kis "betegszabit". Ha pedig nagyon bedurvul a helyzet, akkor ideje lenne iskolát váltani, hacsak nem ez az utolsó éved.


Egyébként meglepődnél te is, hogy a többi retardált mivel vezetheti le a feszültséget... Drogok, alkohol, cigi.. Ők sem jobbak nálad, sőt. Csak azt nem értem, hogy a tanár amikor meglátta, miért nem engedte meg, hogy visszavedd? Meg miért nem jelezte az ofőnek, hogy probléma van? Manapság már ennyire beleszarnak az egészbe?

2015. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3: Gondolhatod, hogy nem a tanárok előtt csinálják az ilyent...
2015. febr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem azt írta, hogy az iskolában a tesiórán vagdosta magát, hanem azt, hogy a hosszú ujjút le kellett cserélnie rövidre és akkor nem vette észre a tanár, hogy milyen a karja? Csak az osztálytársai? Érdekes pedagógusok vannak az iskolákban...
2015. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

6: Mostanában miért futok össze egyre több olyan emberrel, akik nem képesek olvasott szöveget értelmezni?


Te írtad ezt: "Az osztály társaid (sic) gúnyolódtak, és a tanárod mit csinált? Nem szólt érte? [...] Elnézte ahogy nevetgélnek rajtad a társaid?"


Én meg erre válaszoltam ezt: "Gondolhatod, hogy [megj.:a diákok] nem a tanárok előtt csinálják az ilyent...


De nyilván látta és leszarta. Erre reagáltam a feljebbi bejegyzésemmel:

"Csak azt nem értem, hogy a tanár amikor meglátta, miért nem engedte meg, hogy visszavedd? Meg miért nem jelezte az ofőnek, hogy probléma van? Manapság már ennyire beleszarnak az egészbe?"


Egyébként naiv kérdés volt. Már nálunk a 90-es években is beleszartak a tanárok mindenbe. Vernek valakit a többiek? Kit érdekel. No de ha az egyik gyereknek az anyja is ott tanított és a srác akit megtámadtak nekiállt kruvaanyázni, akkor világméretű botrány kerekedett belőle. Még a tanár is leszerelte az áldozatnak a fejét. Szar dolog Kruvaországban gyereknek lenni.

2015. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De 90-es éveket ne akarjuk a 2010-es évekhez hasonlítani, eltelt basszus 20 év. Semmi nem változott ezen a téren, amikor a gyermekvédelemről, meg jogokról papolnak? A tanároktól elvárnak minden fo.st, de hogy ilyenkor tegyenek valamit, vagy kicsit is odafigyeljenek a mentális beteg gyerekekre az már nem fontos. Érdekes egy világ ez, ez aztán a fejlődés mondhatom. Ma is ugyan úgy sodorják a füves cigit az iskolákban, mint 15-20 éve. És mi megy? Állandóan a drog prezentációkról, meg megelőzésről, a felvilágosításról papolnak. Minek? Azért, hogy ők jó pénzeket zsebre vághassanak? És elmondhassák tettek az ügy érdekébe? Felháborító az egész. Semmire senki nem figyel oda és felnőtt emberekről van szó, felelősek a gyerekekért. Ha lexarják a gyerekeket, akkor hogy várják el azt, hogy ők megtanuljanak felelőséget vállalni bármiért is?
2015. febr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Úgy hagyd abba, hogy elhatározod, hogy nem csinálod többet. És ne is csináld többet. Nem old meg semmit. Viszont a gondjaiddal szerintem is keress fel egy pszichológust.
2015. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kezdetbe irj nekem :) meselnek valamit 15/L
2015. febr. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!