Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes próbálkozni a pszichol...

Érdemes próbálkozni a pszichológussal?

Figyelt kérdés
Szkizofrén vagyok, erős kényszeres tünetekkel. Jó pár éve jártam pszichológushoz de a beszélgetős terápiák nem segítettek semmit, a tüneteim ugyanúgy fennállnak. Most van lehetőségem átmenni egy másikhoz, de az a baj hogy a sima beszélgetés nem javít a tüneteimen, az állapotom javulást nem mutat. Szedem az előírt gyógyszereket.
2023. szept. 5. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológussal csak beszélgetni lehet. Ha szted az nem segít, akkor sztem felesleges.
2023. szept. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt nem biztos, hogy meg tudod ítélni, hogy segítettek-e vagy sem, vagy mi lett volna pszichológus nélkül. Másrészt lehet könnyebb felírni tablettákat, mint nehéz hosszú pszichoterápiát, ami költséges és hosszadalmas dolog, de anélkül nem lehetséges megoldás. Pszichológus helyett pedig jobb féle klinikai szakpszichiáter kéne neked, akinek ez is esetleg jobban a szakterülete és specializációja is
2023. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2: NINCS olyan, hogy klinikai szakpszichiáter! Klinikai szakpszichológus van!


A kérdezőnek:

A skizofrénia megfelelően gyógyszerrel ÉS terápiával kezelhető. Tehát szükséged van egy pszichiáterre, aki megfelelő antipszichotikumot ír fel neked. Emellett pedig egy képzett klinikai szakpszichológusra, akihez rendszeresen terápiára jársz. (Pszichiáter is szokott terápiát tartani, de állami egészségügyben inkább csak a gyógyszerezést végzik)

2023. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!