Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 30 évesen nem tudok barátko...

Ha 30 évesen nem tudok barátkozni, barátságokat kiépíteni, és fenntartani, akkor pszichoterápia segítségével sikerülhet még elérnem?

Figyelt kérdés
Már az utóbbi két évben is legalább másfél évet jártam pszichoterápiára, annyit elértem vele, hogy vidékről fel mertem jönni Budapestre. Itt jobbak a karrier lehetőségeim. A régi munkahelyen pár közvetlen kollégával baráti viszony volt, néha még online tartjuk a kapcsolatot. Meg gimiben volt két barátom. És talán itt van egy az MSc.-s szaktársaim közül. A lányokkal még rosszabb a helyzet, hiába vagyok jószívű ember, már az sikernek számít egy ismerkedés után, ha nem akar a lány zaklatásért feljelenteni, vagy nem az jön ki, hogy tökre hülye vagyok, és ezt ilyen ámokfutó módon meg se szabadott volna próbálni. Van-e esélyem további pszichoterápiára járással annyit elérni, hogy pár barátot szerezzek valahonnan. És, hogy legyen akkora szociális hálóm, hogy azt, hogy a lányokkal nem boldogulok azt el tudom engedni.

2023. szept. 1. 07:23
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Ezen én is átmentem. Keress valami szabadidős tevékenységet. Ott pesten rengeteg van. Kimesz a bikás parkba és csak úgy rakoszonhetsz a random baráti társaságokra és talán be is illeszkedsz...

Én pl eljártam evezős klubba, íjászkodni, gyülekezetbe, koncertekre és lassacskán jöttek az ismerősök. Lányok is. Mi az ami érdekel téged?

2023. szept. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeretek kirándulni, utazgatni vonattal. Szeretek elmélkedni az élet nagy dolgairól.
2023. szept. 2. 21:41
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

#1 vagyok.

Akkor keresgélj valami ilyesmi hobbit. De nem muszáj, hogy ez legyen a téma lehet bármi más dolog is amit úgy elviselsz. A lényeg, hogy legyenek ott mások is. Például a koncerteket kimondottan ilyen eseményeknek tartom. De legyél kreatív.

30 körül esetleg egy olyan munkahely is jó döntés lehet, ahol többen dolgoznak együtt.

2023. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló hajóban evezünk, viszont nekem a fenti dolgok nem váltak be. Hiába járok közösségi eseményekre, vagy forgalmas irodai közösségbe, felszínes ismeretségeken túl nem sikerült barátokra lelnem, nem tudom más hogy van vele.
2023. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezen a pszichoterápia tud segíteni. Évek, de tud. Az ilyen “eseményeken ismerkedés” pont azért értelmetlen, mert pont az a kisugárzás és képesség hiányzik hozzá, amit az ember az önismereti munkája során szerez meg, vagy ha olyan a múltja, megkapta gyerekként.
2023. okt. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!