Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam a pszichológusomnak?

Elmondjam a pszichológusomnak?

Figyelt kérdés

Röviden tömören önbizalomhiányos vagyok és szorongok. Egy születési rendellenesség miatt eléggé csúf az arcom, legalábbis én annak látom, hiába mondják a barátaim, hogy nincs vele gond.

Még sohasem volt párkapcsolatom, eddig mindhárom szerelmem viszonzatlan volt.


Most egy bizonyos dolog miatt megint előjött ez a téma, hogy én ronda vagyok, és nem tudom elképzelni, hogy bárki számára is vonzó tudjak lenni, a szerelemhez pedig vonzalom is kell...

A terapeutám a végén azt mondta, hogy egyáltalán nem feltűnő (az a mondjuk úgy rendellenesség), és úgy nézett rám, hogy hát... Merevedésem lett. Rögtön keresztbe is tettem a lábam, hogy biztosan ne tűnjön fel neki.

Az a helyzet, hogy nagyon jólesett amit mondott, és főleg ahogy mondta. Nem képzelek bele semmit! Nyilván csak bátorítani akar, semmi mást.


Nem tudom, elmondjam-e neki. Az előző pszichológusom tulajdonképpen akkor passzolt le, amikor elmeséltem egy álmomat, amelyben átölelt és megpuszilt.



2023. szept. 7. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

ha vonzódsz a terapeutádhoz akkor nem is fog tudni segíteni mert arról szólnak az alkalmak h rá koncentralsz magad helyett. Lényegtelen h elmondod e, a vágy már elindult benned. Önbizalom növelésért ne fizess


Keress egy férfi szakembert

2023. szept. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%

A vonzalmat elmondanám, akár azt is, hogy szexuális jellege is van (pláne ha tartósan jelen van), de ilyen részletekbe nem mennék bele.

Persze azt mondasz neki, amit akarsz, ő akart pszichológus lenni...

2023. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Ha jo szakember biztosan a helyen tudja kezelni. Raadasul kizart, hogy Te lennel az elso akiben vonzalmat ebresztett. Szerintem ez a hivatas ezzel is jar. Pontosan fel vannak ra keszulve es tudniuk kell kezelni.

Sokkolonak tartom, hogy az elozo pszichologusod emiatt leadott, de lehet jobb is (nem volt jo szakember).

2023. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Fiatal, és még tapasztalatlan. Eleinte haragudtam rá, nagyon bántott a dolog, de már elszállt a haragom.

2023. szept. 10. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is alap, hogy az ember azonos nemű terapeutához jár, mert még így is, hetero kliensnél is előfordulhat az “áttétel” nevű jelenség, ellentétes nemű terappal meg szinte “kötelező”…
2023. szept. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%

Hamar le fog passzolni ez a pszichológus is, ha észre fogja venni, hogy vonzódsz hozzá.

Márpedig észre fogja venni, vagy már észre is vette, csak még nem tudott lepasszolni másnak...

2023. szept. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!