Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnék megerősödni lelkileg?

Hogy tudnék megerősödni lelkileg?

Figyelt kérdés

Diagnosztizált aspergerem van, és valószínűleg borderline is vagyok mert szinte minden illik rám.

Előző pénteken öngyilkos akartam lenni, begyógyszereztem és leittam magam aztán le akartam ugrani a 10. ről de nem voltam rá képes, viszont simán leeshettem volna mert alig emlékszem mi történt. 4 napra zártosztályra kerültem de hétfőn elengedtek, már kint vagyok és teszem a dolgom viszont a zártosztályos “élmény” mégjobban megölte a lelkemet hogy milyen emberek meg körülmények voltak ott, sosem fogom elfelejteni. Furcsán érzem magam mióta kijöttem, úgy érzem traumatizáltak.

Ez az én történetem, ha valakit érdekel:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Még egy régebbi regisztrációmról írtam ki, 2 éve kb.

A családom is mindent megtudott. Úgy érzem, nagyon gyenge vagyok lelkileg és ez egyre rosszabb, egyre keveset vagyok képes elviselni. Bármi kis rossz ér, borzasztóan kiborulok és nem tudok uralkodni magamon.

Júniusban a párom kocsija felrobbant, akkor is majdnem a mentő vitt el mert annyira kivoltam , meg egyszer 2021-ben is dühöngtem az utcán, anyámmal.

Egyfolytában feszültnek érzem magam. Keresek pszichológust de addig is hogy tudnék megerősödni?

Félek ha így maradok akkor vagy nagyon rossz lesz nekem egy idő után vagy nem sokáig fogok élni.

Nem értem mi a franc van velem mikor a zártosztályon kapásból rosszabb sorsokba futottam bele, mint az enyém, miután kicsit beszélgetni kezdtem az ott lévő “normálisabbakkal”.


27/n



2023. szept. 7. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Egyszerűen hangzik de...

Kezdésnek:


30 napig ezeket csináld:


+Ne igyál alkoholt.

+Ne vegyél be gyógyszereket.

+Próbálj vitamin dúsabban étkezni.

+Kerüld a panaszkodást.

+Próbálj olyan dolgokkal foglalkozni amiknek úgy érzed van értelme.

+Próbálj meg mindenkihez jó szándékkal hozzá állni.

+Ha hibázol, mint mindenki, örülj hogy fejlődhetsz.

+10 napig igyál napi 1 csésze orbáncfű teát, azután 4 hétig szüneteltesd. Ezt ismételheted bármeddig.

+Napi 2 csésze citromfű tea napközben, este pedig 1 csésze levendula tea.

+Napi minimum 1 óra intenzív "izzasztó" test mozgás, (edzés, munka, bármi...)

+Napi minimum 20 perc séta vacsora után.

(+Ha nehezen alszol el akkor lefekvéskor keress valami olvasni valót.)

+Elalvás előtt vagy nap közben is próbáld meg számba venni azokat a dolgokat amikért hálás lehetsz.


Ezeket próbáld ki 30 napig és aztán meglátod hogy mennyire segített. Tudom ehhez akarat kell és könnyű mondani, de csak belőled indulhat a változás, gyógyulás, mástól mindig "csak" tanácsot kaphatsz.

Sok sikert!

2023. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!