Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A leszázalékolós orvos elvetet...

A leszázalékolós orvos elvetetheti a jogosítványomat pszichés okokra hivatkozva?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam fogyatékossági támogatáshoz orvosszakértőin, van bipoláris diagnózisom és enyhe aspergerem. Soha semmiben nem gátolt a vezetésnél, egy balesetem nem volt. De nagyon gyanúsan kérdezte, hogy mióta van, és hogy használom-e. Nem szeretném, ha elvenné, mert csak nekem van a családban.

2023. szept. 7. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, arra sajnos nem tudom a választ, de írhatok neked a fogyatékossági támogatással kapcsolatban?
2023. szept. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A bipolarist nem tudom, de egy aspergeres ismerősöm eleve úgy szerzett jogsit, hogy le volt már százalékolva.
2023. szept. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
75%
A leszázalékolás, és a jogosítvány, illetve vezetés engedély elvétele a betegséged mértékétől, súlyosságától függ. Ha kapsz gyógyszeres kezelést, nem ajánlott volánhoz ülni, életveszélyes rád nézve is, és a többi, közlekedő autós, és gyalogos tekintetében is. Amennyiben az állapotod nem súlyos, nincs szükség gyógyszeres kezelésre, semmi akadálya nincs hogy autót vezess.
2023. szept. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!