Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok ennyire?!

Miért szorongok ennyire?!

Figyelt kérdés
Sziasztok, miért van ez velem?!:( 21 vagyok fiatal, sokat sportolok, egészségesen is próbálok élni, letettem a cigit is 9 hónapja, amikor ugyanis feküdtem itthon, és villámszerűen nehézlégzés, izzadás, 200-al vert a szívem, hányinger..azt hittem annyi nekem, utána egy hétig feküdtem depisen…féltem/ek hogy megáll a szívem…:( utána 2 hétre rá elmentem orvoshoz, nézett cukrot, vérkép, vizelet, mellkasrtg, szívuh vérnyomást is mértem, mindig ingadozott..:( 130-140 de nekem 120 szokott lenni, már nem igazán van ez…aztán teltek a napok/hónapok jobban lettem, most meg megint a padlón, folyamat szorongok és szerintem ocd-m is van…a vérnyomásom miatt is félek, azt mondják nem magas..volt 145 magas is, akkor nagyon féltem visszamértem rá pár percre 119 lett..sokszor ver a szívem gyorsan, a fejembe meg a gondolatok, mindent pontosan kell, precízen pl.: le esett a telefonom 1000x nézem meg, h lett e baja…basszus nem voltam ilyen életvidám voltam mindig is…de 9 hónapja szívok ezzel…és félek, h kialakul egy vérnyomásos betegség, vagy csak egyszer puff, a szívem alatt a gyomrom is szokott görcsölni, mintha bugyborékolna múltkor 1 hétig fájt a fejem…:( próbáltam vitaminokat, ashwagandhát, citromfű, orbáncfű az utóbbi néha segít…bocsi, h hosszú lett! Sziasztok, szép napot…!:(

2023. szept. 8. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A nikotin egyben anxiolitikumok is es stimulalok is. Mivel abbahagytad, valoszinuleg eddig birta a szervezeted, es felgyulemlett a szorongas.


Pszichiatria esetleg, mert itt mar substantiak is jelen volt a szervezetben. Korabbi szenvedely betegseg (dohanyzas).

2023. szept. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján nem tűnik se szorongásnak, se ocd-nek. Szimplán stressznek. Meddig dohányoztál? Függőség kialakult?
2023. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Illetve hirtelen hagytad abba?
2023. szept. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
COVID oltás is okozhatta
2023. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok beoltva, és alapból is kocabagós voltam, szóval nem alakult ki függőség!
2023. szept. 9. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!