Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon szorongok és emiatt képtelen vagyok barátkozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék barátokat, vagy legalább ismerősöket szerezni de nagyon szorongok az ilyen szociális szituációkban és félek is egyedül elmenni programokra.


Viszont attól, hogy egyedül vagyok és látom, hogy mások milyen jól elvannak együtt csak még rosszabbul érzem magam.


Ha nagynehezen nyitok is az emberek felé félek, hogy idegesítőnek gondolnak és nem merek tovább próbálkozni.


Mit tudnék ez ellen tenni?



2023. szept. 5. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz pszichoterápiára.
2023. szept. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolkozom már egy ideje rajta, de nem tudom, hogy működik ez, hogy kezdjek bele egyáltalán.
2023. szept. 5. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan terapeutát, aki szimpatikus, majd vedd fel a kapcsolatot vele és röviden írd le, hogy mi miatt keresed. A többi majd alakul közben.
2023. szept. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet az lesz mert már nagyon nem bírom ezt.
2023. szept. 5. 16:04
 5/8 anonim válasza:

Szia!


Hát ha tényleg ennyire nehezen megy a barátkozás "élőben", akkor online is, pl itt a Gyakorin is próbálkozhatnál barátokat keresni, mert ilyenkor szerintem nem nagyon lenne szorongásod, ha képernyő mögül beszélgetnél, barátkoznál valakivel (mert ugye van időd válaszolni és nyugodtan meggondolhatod, hogy mit is válaszoljál! :) ).


Amúgy ha gondolod, nyugodtan rám írhatsz, én szívesen barátkoznék veled! :D

2023. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabor49 ***** válasza:
45%
pszichiáter én is ebben a cipőben járok
2023. szept. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek, ha elmész pszichiáterhez lehet, hogy fog felírni valamilyen gyógyszert, amit aztán pszichoterápiával ki kellene egészíteni.


A gyógyszer idővel elhagyható lesz .

2023. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Írj rám ha gondolod. Beszélgessünk
2023. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!