Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet elviselni egy...

Hogyan lehet elviselni egy ilyen embert?

Figyelt kérdés
Mostmár majdnem az egész napot itt tölti a házban és beleszól abba hogyan takarítok pl. ha ronggyal mosogatok szivacs helyett kikéri magának illetve az, hogy egész délelőtt takarítok szerinte annyi, hogy én kétszer húzok egyet a porszívóval pedig hónapok óta mindig megcsinálom rendesen ha ráérek. Azon kiakad, hogy a mosogató mellé raktam egy tányért és nem mostam el azonnal. Folyamatosan átrendezi a hűtőt ha úgy van, hogy neki nem tetszik. Ha ő azt akarja, hogy főzeléket egyek, mert azt akar venni én meg nem akkor kiakad, hogy én milyen válogatós vagyok, hogy inkább ennék egy rántottát vagy melegszendvicset helyette. Ebből lett nagy veszekedés és üvöltözés amikor azt mondtam neki nem lehet minden úgy ahogy ő akarja, mert azt nem bírja elviselni. Leszarja mások véleményét, mindig annak kell lennie amit ő akar és ha kiállok magamért én vagyok a szar, meg, hogy ő idősebb, hogy beszélek vele pedig semmi csúnyát nem mondtam, ő emelte fel a hangját előbb. Szerintetek ez normális? Hogy lehetne ignorálni egy ilyen embert aki kis dolgokból is problémákat gyárt?

2023. szept. 9. 11:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Szerintem van neki is valami agybaja ilyen kényszeres dolog de tagadja, nekem is van szorongás, depresszió de én legalább kezeltetem magam ne másoknak okozzak problémát.
2023. szept. 9. 11:34
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet vele normálisan vitatkozni se, mert mondja a magáét vagy felemeli a hangját és amikor ezt szóvá tettem, azt mondta miért ne emelhetné fel könyörögnie kell nekem?

Nem de azért az alapvető tiszteletet adjuk meg egymásnak akkor is ha ő a férfi és az idősebb. Legalábbis szerintem.

2023. szept. 9. 11:43
 3/7 Kroms ***** válasza:
100%
Egyértelműen elmebeteg, hagyd ott a p1csába.
2023. szept. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom otthagyni sajnos, mert anyukám párja szóval azért van itt nálunk sokat ami nem zavarna de konkrétan már nekem van kevesebb jogom a házban ahol már 23 éve élek, mert veszekedés van ha valami nem úgy van ahogy ő akarja.
2023. szept. 9. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem főzöl maghadnak külön? Ha ez egy rendszerető ember, az egyáltalán nem baj, képzeld el, ha rendetlen lenne, azt aztán nem lehetne elviselni. Én sem örülnék neki, ha a párom gyereke nem enne főzelékeket. Nyáron egyfolytában azt eszem, és frisset, spenót, sóska, tökfőzelék, zöldbab, zöldborsó, amikor a zöldborsó szezonja van, hetekig csak azt eszem, annál finomabb nincs, de nem mirelitet, mert azoknak van valami mellékíze, hanem frisset, este megpucolom, és el is készítem, de nem egy napra, hanem legalább 3-4 napi adagot csinálok. Azért üvöltözni nem kellene vele, lehet praktikusabban tudja berendezni azt a hűtőt, én is mindig mondom a páromnak, hogy pl. a reggelire és a vacsorára való dolgok, vaj, sajt, kacsazsír stb. a legfelső polcon vannak, ott keresse, mindennek megvan nálam is a helye. Nem neked kellene egy kicsit változnod? És ne egyél szendvicset ebéd helyett, hogy fogod akkor a gyereked a helyes dolgokra megnevelni?
2023. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak egyszerűen rendszerető. Az is lehet, hogy anyukád nem szól, szólt neked, amikor annak idején kellett volna, és most furcsa, hogy valaki valamit másképp, esetleg jobban csinálja, ill. látja, hogy hogyan kellene jobban csinálni, hogy ne szendvicset egyél ebédre például. Vagy nem volt a képben nálad egy apa annak idején, aki másfajta szigort adott volna, mint anyukád. Mi lesz, ha férjhez mész, és a férjed mond hasonlókat? Akkor elválsz, vagy megpróbálsz alkalmazkodni? Igaz, ő nem a férjed, de ha annyira nem tudod elviselni, el is költözhetsz.
2023. szept. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Költözés nem opció?
2023. szept. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!