Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért erőlteti a pszichológus...

Miért erőlteti a pszichológus a gyerekkori traumák feltárását, mikor én nem érzem ezt fontosnak?

Figyelt kérdés

2023. szept. 15. 17:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Mert szinte minden azokra vezethető vissza.

A jelenlegi problémákra úgy reagálsz,mint akkor.

Ha akkor nem a legjobban reagáltál rá(gyerekként nem tudsz mindenre úgy reagálni,mint felnőttként),akkor ez most is problémát okozhat.

2023. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Keress olyat, aki inkább az itt és mostból indul ki, aztán ha menet közben szükségét érzitek, visszanyúltok a gyerekkori dolgokhoz. Pszichológusból rengeteg van, és nagyon sokfélék, nem mind tartja célravezetőnek a gyerekkor hosszas boncolását, miközben a kliensnek "ég a háza".
2023. szept. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha megtalálom az okát gyerekkoromban, hogy miért reagálok bizonyos módon, akkor az hogyan oldja meg a jelenlegi problémámat?
2023. szept. 15. 19:50
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Például megbántottak lányként hogy ne labdázz vagy ne nézz karatés filmeket, és amiatt nem csibálod, pedig tudat alatt ez minden vágyad. Vagy ilyesztgettek valakivel, akinek festett szőke haja volt és azóta kerülöd az ilyen embereket vagy elkönyvelted valamilyennek. Még egy érdekes példa...valamilyen rendezvényen történt mondjuk egy baleset vagy természeti katasztrófa(most erről az aug. 20-ai vihar jutott az eszembe) és akkor annak a helynek a felidézése, rossz érzésekkel párosul. Persze mindenre nem mindenki emlékszik, vagy nem mindent lehet tudni mi okoz rossz élményt, de lehet gondolkodni rajta és a rossz élmény részén túllépni. :)
2023. szept. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem 'itt es most'-os. Nekem meg sokszor pont az hianyozna, hogy elkezdjuk feltarni a regi traumakat. Vagy legalabb egyszer az eletben elmeselnem oket. De az en pszichomat nem nagyon erdekli a mult. Neha emiatt gondolkozom valtason is.
2023. szept. 16. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Na igen pont ez az.

Megtörtént, rossz volt, elmúlt. Le van zárva. Ha visszagondolok egy kellemetlen szitura, nem fogok másképp érezni azzal kapcsolatban. Nem értem mitől segít a vájkálás.

2023. szept. 16. 05:20
 7/14 A kérdező kommentje:
Ami megtörtént azt már nem tudjuk megváltoztatni, elmúlt, lezártuk. Nem az a múltbéli esemény teszi tönkre az egész életünket. Én ebben nem hiszek.
2023. szept. 16. 05:24
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha számítana mit gonoldsz akkor nem lenne szukseged pszichologzsra mert rendbe tetted volna magad egyedul.

A pszichologusnak az a munkaja hogy felismerje hogy ez fontos

2023. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 harebell ***** válasza:
100%
Nem mindenkinek és nem minden problémára ugyanaz válik be. Én is volt, hogy azért váltottam pszichológust, mert abban a helyzetben nem az ő módszerét és megközelítését éreztem segítségnek. Ebben persze meg kell találni az egyensúlyt, nem jó, ha mindent jobban akar tudni az ember a terapeutájánál, de az sem, ha vakon követi az ellenérzései dacára.
2023. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
3-as: mert pl. az a problémád, hogy egy bizonyos szituban, történésre vagy trigerre nagyon rosszul reagálsz és ez problémákat okoz az életedben. Ha megérted, hogy miért reagálsz rosszul, akkor nagyobb eséllyel tudod leállítani a rossz reakciót és felépíteni a jó reakciót. Nagyon leegyszerűsítve.
2023. szept. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!