Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » ADHD! Ritalin! Mi a véleményet...

ADHD! Ritalin! Mi a véleményetek a gyógyszerről?

Figyelt kérdés

Főként a mellékhatások érdekelnek. Nagyon félek az ilyen pszichológiai betegségekre felírt gyógyszerektől általában.

Épp most van folyamatban az ADHD-s diagnózisom felállítása. És ha jól emlékszem ezt a gyógyszert vetette fel a pszichiáter.


Meg beszélt egy kicsit a dopamin-tartalmú készítményekről általában. De pár hét múlva még visszatérünk ezekre a következő konzultáción.

Közben a Ritalin-ról kezdtem el olvasgatni és érdekelne ki mit tapasztal vele?



2023. szept. 16. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Erezd magad jol tole ugy 2 hetig, valamennyire jol 2 hetig, a lejovetelek 3 - 4 oras depresszio mindennap, pocsek, majd 1 - 2 ev utan megfordul az egesz, ideges leszel helyette nem pedig mini-euforikus es koncentralt hanem szorongo, agitalt dekoncentralt. Olyan mint a xanax. Rovid tavon jo, hosszu tavon nem. De talan rosszabb. Mert ez meg euforiat is okoz. Sokan rafuggnek.


De van guanfacin meg atomoxetine ami nem okoz ilyet. Az atomoxetine peldaul eloszor lefaraszt igen, de nem keveset hallottam hogy segitett.


En szedtem ritalint, ritalin LA-t is. Meg keverten is. En magam hagytam abba. 1 ev utan megfordult a kocka. Ma mar egyaltalan nem szedem, pszichiaterem ha kinalja visszautasitom. Nem olyan jo mint amilyennek hirdetik meg akarjak beszerezni. Fuggosegnek nagyon nagy kockazata van. Egyebkent altalaban valami antidepresszanssal kiegeszitik. De en inkabb a guanfacint vagy atomoxetine-t javasolnam meg ha hanyingert is okoz 2 hetig es utana rendbe jossz.


Meg egyelore varjuk meg az ADHD diagnozis kideriteset, hogy egyaltalan az van-e. Sok betegseg tunhet figyelem es az aktivitas zavarainak. Sok.. rengeteg.

2023. szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%
Ja meg nemtom hany eves vagy, de a novekedest kepes megallitani, lelassitani. Szoval ha ilyen 16 vagy es 162cm fiu letedre, de pont ekkor nyulnal meg 189re, akkor maradsz vagz 162cm vagy minimalisan nossz talan 168cm re. Volt mar ismerosom aki 16 evesen kezdett nyulni.
2023. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3%
Amfetamint tartalmaz, szerintem hosszútávon nem jó döntés.
2023. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!