Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség ez? Skizofrénia?

Milyen betegség ez? Skizofrénia?

Figyelt kérdés
Elég furán érzem magam meg a világ is körülöttem, kicsit mintha idegen lenne, vagy nem találnám benne a helyem. Szerencsére önnáló vagyok, de mégis fura az egész. Emberek között is furán érzem magam sokszor, mintha nem találnám a kapcsolatot, mintha elidegenültem volna, és a sok beszélgetés se segít...
2023. szept. 16. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Skizofrénia úgynevezett spektrumbetegség, betegségcsoport,amelynek leggyakoribb megnyilvánulási formái az akusztikus hallucinációk, paranoid vagy bizarr téveszmék, illetve dezorganizált (rendezetlen) beszéd és gondolkodás.

Te szimplán csak még nem találtad meg önmagad.


Nekem 15évesen diszociatív szem.szavart állapítottak meg a sok öngyilkossági kísérlet miatt ,ami 6év múlva bipoláris szemilyèszavar lett, ma már 31èvesen jól vagyok,sosen szedtem gyógyszert.

2023. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez inkább derealizációnak vagy deperszonalizációnak tűnik. Szorongás okozza általában és így védekezik az agyad
2023. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
2-nek lehet igaza.
2023. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De abban igaza lehet a kerdezonek, hogy a skizonak is van prodromalis bevezeto szakasza... lehet h epp abban van.
2023. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!