Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogadjam el, hogy csúnya...

Hogy fogadjam el, hogy csúnya vagyok?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki az arcom, mint valami fogyatékosnak, smink se segít, mert a formájával van baj. Nem tudom elfogadni, hogy soha nem fogok úgy kinézni ahogy akarok, soha nem fogok tudni magabiztosan kilépni az utcára, mindig kevesebbnek fogom tartani magam másoknál és mások is engem. Ha meglátok egy csinos lányt rögtön rossz érzésem lesz, hogy miért nem nézhetek ki úgy, mint ő.

Elviselhetetlenül rossz érzés.

A feszültség miatt többször is megvágtam magam eszembe jut, hogy én így nem akarok élni. Ez így nem élet, hogy gyűlölöm magam, örökké szorongással csinálok mindent.



2023. szept. 17. 15:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Magadnak akarsz tetszeni vagy másoknak ? A kettő ugyanis meglehetősen eltérő hozzáállás.
2023. szept. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Gyakorizz megtobbet es a szemelyiseged ellensulyozni fogja a kinezetedet.
2023. szept. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindkettő de magamnak elsősorban, mert akkor lenne önbizalmam és akkor már nem érezném magam kevesebbnek a többi embernél. Mások is többre tartanának. De így önbizalomhiányosan, előnytelen külsővel ez egy ördögi kör, mert mindig elnyomnak, ignorálnak stb.
2023. szept. 17. 15:44
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki elégedetlen a kinézetével, főként fiatal nőként vagy kamaszként csendesen utálja magát a többség. Kifelé persze megy a villogás, de ha belátsz a színfalak mögé nagyon meglepődsz.

Ált. iskolában volt egy osztálytársnőm, szegényt tényleg nagyon megterhelte a genetika: a bőre irgalmatlanul zsíros volt és tele fekete miteszerekkel, a fogai rohadtak. Mindamellett egy nagyon kedves, de visszahúzódó csajt képzelj el. Nyolcadikban egyszer megnyílt, mondta, hogy sajnos anyai ágon mindenkinek ilyen bőre volt pubertás végéig, heti kétszer jár kozmetikushoz, ez a legjobb, amit ki lehet hozni belőle. A fogait az apjától örökölte (ez azért a pech, mindenkitől a legrosszabbat...), hiába mossa-fogselymezi, ahol egymáshoz ér egy kicsit is két foga ott a szó legszorosabb értelmében szétrohadtak (úgy képzeld el, hogy minden foga oldala félkörívben szét volt málva). Mondta, hogy ahogy elmúlt 18 az összes fogát kihúzzák és kap műfogakat, és már alig várja.

De: mindig ápolt volt, kedves mindenkihez. Teljesen normálisan illeszkedett az osztályba, pedig biztosan szarul érezte magát ahányszor tükörbe nézett.

Szeretnélek megkérni, próbáld megtalálni magadban, mi az, amit szeretni tudsz, külső és belső tulajdonságok egyaránt érnek. Szép a szemed? Jó a füled formája? A körmöd alakja? Kedves vagy? Megbízható? Művelt? Szuperül rajzolsz? Rengeteg könyet ismersz? Verhetetlen vagy valamelyik játékban? Úgy értesz az akvarisztikához, mint senki a környékeden? Ezek mind-mind fontos tulajdonságok! Kezd el ezekt felírni és minden nap próbáld bővíteni egy kicsit. Szeresd magadat te lány, és vedd észre, kik azok, akik a környezetedben is szeretnek téged. Nem, nem fog mindenki szeretni, de nem is kell. :) Népszerűnek és boldognak/szeretettnek lenni különböző dolog, és aki népszerű az általában csak a felszínen boldog.

2023. szept. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 qborka ***** válasza:
52%

A szépség relatív.

Csinálj olyan dolgokat,amik örömmel töltenek el,ne ezen agyalj,hogy milyen az arcod, az alakod. Valakinek úgyis tetszeni fogsz ilyen arccal is.

Az alakodon sporttal , öltözködéssel javíthatsz,ha mosolyogsz ,az arcod is szebb lesz.

2023. szept. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
"Félek", hogy itt nem az arc valójában a gond, hanem egy, a háttérben meghúzódó lelki folyamat. Úgy gondolom, nem az arcod kell elfogadni, hanem azt a bizonyos háttérfolyamatot kell megtanulni kezelni.
2023. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Másért is érdemes élni, nem csak a külsőségekért. Ezzel valahogy meg kell békélni és örömöt lelni más dolgokban.
2023. szept. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Manapság csak a külsőség számít, a csapból is az folyik, h légy szép. Vigasztaljon a tudat, h sokan vagyunk rondák és mind ugyanúgy szívunk emiatt. Szóval nem vagy egyedül.
2023. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elég szerencsétlen arcformával "áldott meg" a sors, kaptam is csúnya beszólásokat. Tizenévesen folyton ezen kattogtam. Aztán később megtaláltam önmagam, maximálisan adtam magamra, hogy ellensúlyozzam a hibákat. És láss csodát, a férfiak "sorban álltak" értem, és még tinikorom legnagyobb plátói szerelmével (a környék legjobb pasijával) is összejöttem később. Azóta lesz@rom az arcberendezésem hiányosságait.
2023. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
Szia. Van olyan, hogy csúnyácska arcból szépség, jóság, igazságosság, alázat, szelídség, értelem, stb fénylik. Vonzó az ilyen lány (fiú), a külső ellenére is. De hogyan lehet ilyen jóságokhoz, belső szépségekhez stb jutni? Ha érdekel írd ide, megírom neked.
2023. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!