Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem írja fel nekem az...

Miért nem írja fel nekem az orvos a Szertraline-t? Több lent! SOS!

Figyelt kérdés

Szedtem most 1 hónapig 0,25-ös Frontint de azt már nem szedem. Tegnap

felírtak nekem egy Ketilept Prolong-ot 150mg retard minden este kell szedjem. Tegnap vettem be az első adagot és úgy kiütött, hogy még most is érzem a hatását. A pszichiáternek hiába van mondva, hogy én a Szertraline-tól jobban voltam mert én régen azt szedtem és minden bajom (pánik stb) elmúlt de nem írja ki. Kiírt nekem egy lórúgást amitől tegnap este kb majdnem meghaltam. Nem értem mit kéne tennem ahhoz, hogy ki írja nekem a Szertralint? És akkor még fenyegetőzik az öreg, hogy ha nem múlnak el a problémáim 20 nap múlva akkor valószínű, hogy be kell feküdnöm. Nem hívogatom őket minden nap és nem megyek hetente oda, hogy jaj most ez a bajom meg az a bajom, teljesen normális ember vagyok csak depressziós de ez az ember úgy kezel engem mint egy bolondot. Mit tegyek szerintetek? Az persze egyértelmű, hogy ezt a gyógyszert nem fogom szedni elég volt belőle egy adag. Nem tudom tényleg felfogni, hogy oda is vittem neki a dobozt amit kint Angliában írtak nekem ki szertralin-t még van is benne és nem írja fel nekem akkor se...ott a bizonyíték, hogy szedtem dátummal és a nevemmel.



2023. szept. 19. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik orvoshoz.
2023. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Alapból az van leírva a betegtájékoztatóban, hogy skizofrénia, bipoláris depresszió-ra(mánia)-ra adják ezt a gyógyszert de elolvastam mi az a mánia és nekem ilyen nincs. Nem hallok hangokat a fejemben. Érdekes az, hogy a Szertralin nem jó bipoláris depresszió-ra és skizofréniára mégis hatott nekem 3 évig és semmi bajom nem volt ameddig szedtem. Szóval ez az orvos szerintem nagyon durván félre diagnosztizál engem.
2023. szept. 19. 17:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Keresni fogok egy másik orvost. Csak azt nem tudom, hogy rendel-e másik orvos mert TB támogatást használok per pillanat. Eddig 2x voltam ott mind a kétszer ez az orvos volt. Lehet nincs is más akkor viszont magán orvoshoz kell menjek?
2023. szept. 19. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nincs más és igen, akkor marad a magánút.
2023. szept. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt depresszióra is felírják nagyon sok embernek, ilyenkor nem gondolják azt, hogy skizofrén vagy mániás vagy. Viszont tényleg keress másik dokit. A befekvés nem opció? Ott lehet, felírnák a Sertralint.
2023. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy bipolárisnak gondol. A mániában nem feltétlen van pszichotikus tünet. Ketilept antipszichotikum, de nem csak skizofréniára jó. Kiválóan alkalmazható mániás epizód esetén, hogy segítsen pl a gondolatrohanás elllen, valamint mániás epizódnál felléphetnek pszichotikus tünetek is. Szertralin pedig mezei antidepresszáns. Kérdezd meg, mivel kezel! A frontint minek kellett abbahagyni?? Mellesleg benzodiazepin elvonásnál is adható a ketilept, hogy enyhítse a tüneteket (szorongás, pánik, dührohamok)
2023. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A befekvés nálam nem opció amúgy is félek az ilyen helyektől nem hogy még befeküdni :) Mert pl én gondolom ez lehet, hogy adnak nyugtatót de mégis rám jön egy pánikroham ami miatt lehet adnak meg egy jó adag gyógyszert amitől lehet rosszul is leszek vagy esetleg le leszek szedálva mint állat. Igen egyébként lehet annak gondol de annyi lett neki mondva, hogy elég sokat aggódok az egészségem miatt olyan tüneteim vannak mintha infarktusom lenne stb... Tehát félek az infarktustol és egész nap járkálok ez miatt nincs nyugtom.. de hangokat nem hallok maniam sincs. Csak erős félelem valamilyen betegség miatt. Sokszor le csekkolom magam nézem a pulzusom stb.. a frontint én magam hagytam abba nem akarom tovább szedni mert olvastam, hogy egyre többet kell majd belőle szedjek és nagyon nagyon nehéz lerakni ha egyszer raszokok. Úgyhogy eldöntöttem nem fogok szedni.3-4 napja már nem szedem a két kezemben gyengeséget izomfájdalmak érzek olyan mintha sokkot kapott volna az agyam szédülök is. Ez a frontin elvonási tünetei szerintetek?
2023. szept. 21. 01:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy a frontin elvonási tünetei ezek de mára kértem időpontot a házi orvoshoz mert akarok csináltatni egy labort. Biztos ami biztos. Persze nyilván azon kattog az agyam nehogy a szívemmel legyen a gond a szédülés karfajdalom miatt bár pár napja csináltak EKG-t ott minden rendben volt.
2023. szept. 21. 01:09
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Hipochondria és súlyos. Akkor a ketilept jó lehet, hogy lenyugodj, ha már a frontint kidobtad. Pedig az se ártana, mert a szorongás rosszabb a szervezetednek mint a frontin. Itt inkább az a gond, hogy a ketileptet túltolta a doki, kevesebb is elég lenne
2023. szept. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!