Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátriai anamnézisen mit...

Pszichiátriai anamnézisen mit jelentenek a "!" Jelölések mondat végén ?

Figyelt kérdés
Még egy orvosi leletben sem láttam, hogy felkiáltójelet használtak volna.

2023. aug. 31. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Látni kellene a mondatot, és / vagy a szöveg környezetet is. Mert anélkül nehéz bármit is válaszolni.
2023. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit bármilyen más szövegben jelenthet.
2023. aug. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Általánosságban kiemelést jelent, figyelemfelhívást, hogy ez valami lényegi elem.

Aki olvassa, véletlenül se kerülje el a figyelmét!

Ez egy felszólító mondat volt, azért tettem felkiáltójelet.

2023. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Fontos dolgok.

Nem pszichiátrián dolgozom, nálunk felkiáltójel lehet pl. a gyógyszerérzékenységnél, ha valakiben fém van (ekkor nem mr-ezhető, vagy ha többször visszautasított valami fontos műtétet.

Covid időkben az oltatlan után is raktak felkiáltójelet.

2023. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
4-es Válaszírónak arra a válaszára hogy "Covid időkben az oltatlan után is raktak felkiáltójelet." - Az én záró jelentésemben Covid időszakban ez áltt: "Rizikófaktorok: negal COVID Oltás: oltatlan COVID fertőzésen átesett: Nem Gyorsteszt: OMSZ, SBo neg." - Soha sem kaptam el a Covidot. Szerencsére. Igy minek is az oltás. Amúgy már rég le ment a Covid járvány igy értelmetlennek tartom a Covid oltást is, és az ezzel járó meg különböztetést is.
2023. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha vicces választ írnék: azt jelenti, h a pszichiáter véletlenül tette oda, vagy fontoskodott. De amúgy biztos jelent vmit, amit ők egymás közt tudnak értelmezni, de szerintem bátran kérdezz rá. Tőle kérdezd meg, a válaszából rájöhetsz dolgokra. Őszinte e, vagy terel, vagy hazudik, bármi, ahogy reagál erre a kérdésedre, az sokkal fontosabb lesz, mint a felkiáltójel
2023. szept. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk pszichiátrián hasonlókat szoktam látni:

Többször visszatérő panasz!

Xy gyógyszer mellékhatása!

Nem együttműködő!

Problémás családi háttér!

Nem szedi!

Nem jelent meg!

Agresszív!

Családban gyakori idevágó dolog!

2023. szept. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hát akkor egyértelmű! Számára ez fontos, az illető pszichnek ez a becsípődése, srupulusa vagy mije, nála ez a lényeg, ezért kiemeli egy jellel.
2023. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
skrupulusa , a k kimaradt
2023. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!