Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns szedése miért...

Antidepresszáns szedése miért nem enyhíti a tünetet?

Figyelt kérdés

3 éve lett beállítva az olwexya 150 mg.

Ezenkívül lamolepet és ketilept prolongot szedek.

Nem csökkent a szociális fóbiám ezektől a gyógyszerektől.

Van tapasztalata valakinek?

Mit lehetne tenni ?



2023. szept. 21. 09:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Panaszkodtál az orvosnak, hogy nem vagy jobban? Nyilvánvalóan gyógyszert kell váltani, plusz pszichoterápia is kell. Amúgy skizofréniád is van? Vagy epilepszia? Mért adnak antipszichotikumot?
2023. szept. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 3 éve szeded a gyógyszereket, de az orvosodnak nem mondtad hogy nem hat egyik másik?
2023. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is volt vagy 4 gyógyszer ami semmit sem csinált
2023. szept. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#2:Igen, ez egy jó kérdés, de valahogy ez sajnos ezekben az esetekben sokszor mégsem ilyen egyszerű. Nekem volt párom is legalább 3 éve szedett antidepis cuccokat, kb. 2-3 félét,sosem javult az állapota egy cseppet sem. A pszichiátere erre azt válaszolta mindig, hogy nem tud mit tenni, max. adagot változtattak, esetleg a szedési időpontokat módosították. Dokija szerint ez csak azt tudja tenni, hogy mély depibe nem fog esni. Hát beleesett, olyan lett mint egy zombi, aztán kórház, stb. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a dokiknak fogalmuk nincs erről, önmagában semmit nem old meg. Aktuális érdekfüggő a gyógyszerelés.
2023. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, igazad van, de mégiscsak a dokijával kellene ezeket megbeszélni. Itt kaphat ugyan ötleteket, ezek lehetnek jók is, viszont lehet hogy többet ártanak egy egy tanáccsal itt, mint egy doki.
2023. szept. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszer önmagában csak akkor megoldás ha kémiailag nincs rendben valami.



A lelki problémákat, traumákat, a téged érő stresszt nincs olyan pirula ami kiiktatja.

Amennyiben ez van a háttérben, a gyógyszer egy ragtapasz a lőtt sebre, sokat nem ér.


A stressz forrását kell megtalálni, és kivenni a képletből. Lehet nem neked megfelelő életmódod van, ami nem összeegyeztethető a temperamentumoddal. Lehet rossz helyen vagy, vagy nem megfelelő emberek vesznek körül, és 1-2vel lehet meg kéne szakítani az érintkezést.


A traumákat kielemezni, és az ebből fakadó fals hiedelmeket, félelmet átértékelni.

Lehet, hogy pl 15 éve volt valami, ami miatt megtört a bizalmad az emberekben, ott is a rosszat látod, ahol nincs semmi ilyesmi. Vagy pl olyan túlélési stratégiákkal élsz, amik régebben krízishelyzetben hasznosak voltak, de most már hátráltatnak.

2023. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#5: Nyilván először vele kellene ezt megbeszélni, de gondolom ezen túl vannak már. Azért 3 év alatt csak beszéltek arról, hogy hogy van, hogy érzi magát.
2023. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A dokinak sokszor mondtam,hogy érzésem szerint ezek a gyógyszerek a hátrányomra vannak.Nem akar változtatni mert rosszabb lehet az állapotom,ezt válaszolta.

Nekem az a furcsa,hogy ha emberek közé kell menni mint ahogy mindig,nagyon feszült,ideges,elkerülő vagyok ilyen gyógyszerek mellett is.

Szerintem a TB-s doki helyett magánhoz fogok járni,ahol több idő van mindenre.

2023. szept. 22. 17:16
 9/13 A kérdező kommentje:
#1:bipoláris zavarra és major depresszióra kapok antipszichotikumot bár szerintem ez túlzás,csak elaludni segít.
2023. szept. 22. 17:18
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj másik orvoshoz, ez egyértelműen nem jó.
2023. szept. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!