Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegek hogyan...

Mentális betegek hogyan boldogultok munka és párkapcsolat terén ?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok társaságba dolgozni. Bipoláris zavarom és szociális fóbiám van. Sokat vagyok depresszios és szorongok is nagyon emberek közt. Parkapcsolatom nincs. Ismerkedni nem merek. Volt párkapcsolatom,de tönkrement. Aki benne van hogy boldogul ?
2023. szept. 22. 17:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sehogy.
2023. szept. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kènyszerbeteg, depressziós, szociális fóbiás vagyok. Már több mint 10 éve nincs párkapcsolatom .
2023. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Soha nem volt párkapcsolatom. Vágyok rá, de nem érzem alkalmasnak magam, és nem bízok az emberekben. Túl sokszor tönketettek lelkileg, a saját családom, barátoknak hitt személy, mások. Leszívnak, de csak olyan munkát tudok végezni, amihez muszáj emberek között lennem. Munkaidőre van felvett álarcom, idézve azt, amikor még jókedélyű hebrencs voltam, hogy ne mutassam, mennyire utálom az egészet, hogy ne érződjön az életről való lefelé ívelés, és másokat ne rántsak magammal és ne utáljanak ki, de ez is gyűlöletes dolog. Fárasztó, és néha, ha nem figyelek mindig, megtörik. Akkor az egész kisugárzásom, az arckifejezésem megváltozik ijesztően életunttá, a tekintetem "élőhalottra" hasonlít. Az a vicces, hogy szeretem a tömeg zaját, de itthonról vagy "jelenlét nélkül", hogy nem vagyok a része. Vékony buborékom van, azt is nehezen sikerült megalkotnom, hogy élhető legyen az élet. Magányos érzés.


22/l

2023. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem van férjem 20 éve.

Most jött ki rajtam ilyen szociális fóbia , vagyis én arra gyanakszom.

Most ért nemrégen egy nagyon kellemetlen helyzet emiatt, és most attól szorongok jobban, hogy mit gondolhatnak rólam..

2023. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Munka terén büszke vagyok magamra, a megalkuvás helyett sikerült váltanom. Kifejezetten jól érzem magam az új helyemen, immár minimálisra csökkent emberi interakcióval.

A párkapcsolat nekem mindig gyorsan alábukó felderítőhajó, általában rögtön érzékeli a partner, hogy alapjáraton nem vagyok rendben, így nem is kerül sor második randira. Az a helyzet, hogy ezen találkozások alatt olyan sok behatás ér (már maga a másik érdeklődő személye az), hogy végig rosszullét van rajtam. És mivel kudarcosak, idővel szabályos PTSD-vé fejlődnek bennem amiken napközben vagy éjszaka rágódom, 100 észérv ide vagy oda. Időbe telik tehát összeszednem megint a bátorságom. Viszont meggyőződésem, hogy ez mind túlgondolás eredménye. Például ittasan vagy haragtól elvakítva (végletek) nem tud születni bennem ennyi sok, ilyen jellegű gondolat. Ezekben az időkben pillantom csak meg, milyen ember lehetnék folyton és feleslegesen zakatoló elmém nélkül.

2023. szept. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megakarok halni.
2023. szept. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szociális fóbiám van "csak". Munka rémálom. Barátaim alig vannak. Párkapcsolatban szerencsésnek mondhatom magam. Tartós kapcsolatban élek. De ha valami miatt vége lenne, biztos nagyon nehezen ismerkednék újra. Nem egyszerű ezzel együtt élni az biztos.
2023. szept. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4. válaszoló: ez a "mit gondolhatnak" nagyon jellemző szociális fóbiás gondolat. Az önbizalom hianyból táplálkozik az egész állapot. Ott kell (kellene) rendet rakni
2023. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos már a mindennapjaim is így telnek, hogy mit gondolnak rólam..

Már lassan ott tartok, hogy csak olyan helyekre megyek, ahová feltétlen kell.

Csúnyának látom magam, és ha valaki esetleg rám néz, rögtön azt gondolom , biztos ő is így gondolja.


#4 voltam

2023. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#4 Nekem nagyon durva szociális fóbiám van, és nekem is ez az egyik tünete. Pszichoterápiával nagyon jól kezelhető, én már teljesen le tudom állítani ezeket a gondolatfolyamokat. Ha találsz egy jó szakembert, aki kifejezetten szociálfóbiával foglalkozik, szerintem könnyen tud segíteni rajtad, ha még most így az elején elkezditek kezelni.
2023. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!