Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiségzavarosok, megfelel...

Személyiségzavarosok, megfelelő terápiás kezeléssel teljes értékű életet lehet élni?

Figyelt kérdés

Fenn tudtok tartani egy párkapcsolatot? Ki lehet szakemberrel alakítani egy élhető életet ami elviselhető és vannak társas kapcsolataitok?

Azt is írd le légyszi, hogy fiú vagy lány vagy, hány éves és milyen személyiségzavarod van



2023. szept. 12. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A problema melysegetol is fugg, ha nem is komoly, akkor a masik oldalrol hogy hosszutavon elfogadja-e, mennyire tudja toleralni akar rovid idore.


De persze, sok esetben le lehet elni egy eletet viszonylag okes szinten enyhebb-kozepes szemelyisegzavarral. De mondom tipus es erossegfuggo.


kezeles rezisztens sulyos rekurrens depresszio hisztrionikus es skizoid szemelyisegzavarral


31/L

2023. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Borderline vagyok. Nekem az antidepresszans hozta el az attorest, es a ferjem, akit annak segitsegevel voltam kepes megtalalni, de megtartani 15 ev multan mar az o megertesenek is koszonhetoen.
2023. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nekem is van személyiség zavarom. Skizoid/skizotipre hasonlítok, 31 évem alatt nagyjából 20 évet töltöttem többé-kevésbé depresszióban(leginkább az általános iskola, 16-20 éves és 25-től kb 28-29 éves korom között).

Eddig 1 hosszú terapian vettem részt, de nem igazán hozott átütő sikert.

Barátaim nem igazán voltak, most is inkább a 40-50-60+-os korosztalybol vannak. A munka hol jobb, hol katasztrófa. Most szerencsére egy nagyon jó helyen vagyok. Imádom amit csinálok és a kollégáimat is.

Nekem a párkapcsolatok okozzák a legnagyobb gondot. A terápia előtt inkább bántalmazói kapcsolataim voltak, utána meg elhanyagoltak.

Remélhetőleg nemsokára kezdődik a következő terapiam. Addig meg magamat terapiazom. Ez leginkább annyit jelent, hogy néha napján kilepek a komfortzonambol, hogy novekedjek.

2023. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
A férjem bipoláris, gyógyszer és terápia mellett szép életünk van, amivel ő is elégedett. Ki kellett szakadnia abból a közegből, ahol semmilyen megértést és segítséget nem kapott, amint ez rendbejött, nagyon könnyen alakítottunk kapcsolatot egymással. Szeretjük egymást, vannak rosszabb időszakok, de jó ember és mindent megtesz azért, hogy jól legyen.
2023. szept. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Elkerülő személyiségzavarom van és bipoláris zavarom. Nem tudtam fenttartani párkapcsolatot. Képtelen vagyok dolgozni 8 órába.Iszonyatos depressziom van sokszor gyógyszerek mellett is. Plussz az elkerülő miatt társaságba rettenetesen szorongok. Szóval nincs olyan nő aki ezt elviseli. Gyereket is képtelen lennék nevelni. Egyre jobban feladom annyit szenvedek. Voltak párkapcsolataim de már nem érdekel. 40/f
2023. szept. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!