Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A terápia csak akkor hatásos...

A terápia csak akkor hatásos ha teljesen őszinte vagyok?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy már kb. 5 alkalommal voltam egy pszichológusnál aki amúgy nagyon kedves de mégis sok dolgot nem mertem elmondani amik durvább, betegesebb dolgaim. De így meg azt érzem, hogy félrevezetem és azt hiszi jó ember vagyok pedig lehet, hogy nem... Ha meg akarok gyógyulni már amennyire lehet akkor érdemes bevallani ezeket is?

2023. szept. 23. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ennek csak akkor van értelme, hogy ha őszinte vagy. A terapeuta nem fog itélkezni.
2023. szept. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
89%
A terapeutának olyan dolgokat kell rólad felfedeznie, amiket még te sem tudsz magadról, szóval ha még azt sem mondod el, amit tudsz, akkor igen csúnyán aláaknázod az esélyeidet. Nem beszélve arról, hogy általában pont az olyan dolgok árulják el a legfontosabb dolgokat a problémádról, amikről a legkevésbé szeretnél beszélni.
2023. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Manócska1 ***** válasza:
87%
igen,legyél teljesen őszinte. az orvos nem ítélkezik.sok sikert!
2023. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam elkerülni, hogy elmondjam de lehet, hogy el kéne csak ezek olyan dolgok amiket még magam előtt is szégyellek mintha nem is én csináltam volna pedig de...
2023. szept. 23. 15:23
 5/10 Manócska1 ***** válasza:
75%
ha gondolod írj priviben. én nem itélkezem,ha tudok segítek is.
2023. szept. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sok dologban előre lépni úgy is, hogy nem mindnet mondasz el egyszerre neki. Nekem azok a terápiák működtek jól, ahol lassan tudtam megnyílni, abban a tempóban, ahogy nekem komfortos volt. Volt két eset, ami egyrészt amiatt is fulladt kudarcba szerintem, mert már a második alkalmon nagyon mélyen belementem egy szerelmi történetbe, amit szégyelltem, és úgy éreztem utólag, hogy ugyan persze elmondhatom a terápiás keretek között, de ez nekem túl gyors. Próbálj lassan megnyílni, és mondd el neki, hogy ilyen bajod van.
2023. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki pont ezt amit leírtál. Hogy még nem készültél fel rá, hogy mindent megossz vele
2023. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy úgyse. Ezt egy papnak is elmondhatod. Az legalább ingyen van. Vagy ki is írhatod magadból
febr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kell azonnal őszintének lenni. Akkor mondd el a szégyenletesebb dolgokat, amikor már kikívánkoznak. A pszichológusnak tilos elfogulttá válnia, azaz nem ítélkezhet feletted, hogy “jó” ember vagy-e. Normálisan az ember évekig jár terápiára, lesz még helye/ideje annak, hogy kitárulkozzál. Ha megerőszakolod magad és idő előtt elmondasz valamit, az még rosszabb is lehet, mint a hallgatás. Ha véletlenül olyan téma kerül szóba, amire még nem vagy kész, csak mondd, hogy erről még nem tudsz/akarsz beszélni. Pont az is jelzi a terápia hatékonysagát, ha idővel egyre kevesebb ilyen lesz, mert oldódik a frusztrációd.
febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam egy cikket arrol, hogy miert hazudunk a pszichologusoknak. Az egyik ok a szegyen volt. A cikkben irtak, hogy akkor jo egy pszichologus, ha idonkent rakerdez a razosabb temakra is, ezzel is jelezve, hogy ez fontos tema, errol kell beszelni.

Nekem majdnem 1 ev kellett ahhoz, hogy egy gyerekkori traumam elmondjam neki. En is nagyon szegyelltem magam, feltem, hogy kinevet majd. En folyamatosan kerultem a temat, mire egyszer bedobta a nagy kerdest: miert nem akarok errol beszelni? Nalam ezzel beinditott egy olyan folyamatot, hogy a kovetkezo alkalommal elmondtam neki. Azota is csak o tud rola.

Nem itelt el, nem nevetett ki, sot, nagyon megerto volt. En szinte meztelennek ereztem magam, es kovetkezo alkalommal ezt is megbeszeltuk.

Ugy eltem ezt meg, hogy kell a bizalom, de ahhoz, hogy elore tudjunk lepni, nekem is at kell lepnem a sajat arnyekomat. En is kellek ehhez a jatekhoz.

márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!