Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért lehet az...

Szerintetek miért lehet az hogy szorongó emberként eddig nem a valós veszélytől féltem majd egyik napról a másikra már az utcára is félek kimenni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen érthetetlen számomra ami velem történt

Egy nagyon beteg családban nőttem fel, igazi szorongó kényszerbeteg szociális fóbiás emberek között

Leginkább a nagymamám miatt lettem ilyen

Ő tipikusan az volt aki a széltől is feltett de közben meg csak a tanulást erőltette.


Kb 2 évvel ezelőttig inkább természetfeletti dolgokon szorongtam, vagy munka miatt hogy elvesztem, nem kapok többet, stb. Illetve hogy beteg leszek


És a valós veszélyeket valamiért ignoralta az elmém és nem aggódtam miattuk

2 éve besokaltam a vírus mizéria miatt, munkám oda lett, es egyik napról a másikra zokogva keltem fel hogy mi lett volna ha itt elrabolnak, ha megtámadnak, illetve visszajöttek olyan rossz dolgok amikre nem is emlékeztem(pl iskolai bántalmazás, fesztiválon fogdosas, utcán követtek férfiak stb…)


Sajnos szinte mindig magamban mozgok, mert nincsenek barátaim, párom sosem volt…

Éjjel egyedül kimentem a reptérre, hajnalban egyedül jottem haza vidékre, külföldön egyedül mentem dolgozni es volt hogy rossz környékre keveredtem de amikor ott voltam ez fel sem tűnt es nem aggódtam hogy most itt valaki megtámad.


Ennek 2 éve vége szakadt és mióta rájöttem hogy mennyire rossz a karmám es a sorsom, jelenleg a boltba is alig merek lemenni,

A férfiaktól elkezdtem rettegni es még jobban undorodni mint eddig.


Szerintetek mi lehet ez a jelenség?

Egy szorongó lány miért nem azon aggódott eddig hogy mikor hajnalban kell vonatoznia akkor valaki megtámadja, miért azon hogy egy torokfájás az rák?


Tanácstalan vagyok hogy mi történt 2 éve és hogy miért jöttek vissza rossz emlékek…


2023. szept. 25. 14:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Arra azért gondoltam hogy mivel kiskoromban sok szar dolog történt(apám előttem verte meg anyámat és velem is ordított, iskolában durván bántalmaztak verbálisan mind gyerekek, mind tanárok, majd gimiben is végzősök tovább csinálták első évben, így ezeket mind ki kellett zárnom hogy ne fájjon és ezért torzult a veszélyérzetem)
2023. szept. 25. 14:50
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
A sérült emberek lényeges tulajdonsága, hogy nehezen vállalják a felelősséget és meggondolatlan cselekedetekre szánják el magukat. Az is benne van, hogy rossz a kapcsolatuk a valósággal, elutasítják és inkább a képzeletvilágukba menekülnek, ott élik ki magukat, mert a valóságban sok sérelem érte őket és így menekülnek ki belőle. Ez viszont egy önbeteljesítő jóslat, mert aki nincs jóban a valósággal, az magának okozza a legtöbb kárt. Természetesen ezt másokra is hatással lehet.
2023. szept. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Feldolgozatlan poszttraumás stressz. Elôhozhatta akár a pandémia, akár a munkahely elvesztése, vagy mindkettô. Terapeutával hosszú èvek alatt lehet ezt kibogozni.


Próbáld ki az 5-4-3-2-1 módszert, ha felismered hogy èpp szorongós epizódod van: állj meg egy pillanatra, nevezz meg 5 dolgot amit látsz, 4 szagot / illatot ami körülvesz, 3 hangot amit hallasz, 2 dolgot amit meg tudsz èrinteni, és egy ízt. (Sajnos csak angolul talàltam leírást a technikáról, Itt olvashatsz többet róla: [link]

2023. szept. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!